Графіки відключень світла застосовуватимуть протягом всієї доби 19 червня – «Укренерго»

Джерело: пресслужба Укренерго

19 червня всі обленерго застосовуватимуть графіки погодинних відключень для промислових та побутових споживачів з 00.00 до 24.00. Причина – прогнозоване зростання споживання через більш спекотну погоду.

Своєю чергою, енергоживлення об’єктів критичної інфраструктури, які виконують функцію життєзабезпечення населення, не обмежуватиметься.

Зауважимо, 16 червня голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький повідомив, що у наступні кілька тижнів ситуація в українській енергосистемі суттєво погіршиться. Зокрема з 11:00 до 23:00 графіки відключень плануються дещо більшими, ніж у решту часу доби.

Нещодавно в “Укренерго” прокоментували заяви деяких ЗМІ та фахівців щодо ймовірного відключення світла взимку на 20 годин. За словами Кудрицького, такі прогнози зараз можна порівняти з ворожінням на кавовій гущі, адже ніхто не знає, що буде з українською енергосистемою взимку. Все залежатиме від того, чи продовжить РФ атакувати енергооб’єкти та здатності України відновити вже пошкоджені потужності.

Водночас він не виключає, що у зимовий період світло можуть давати по кілька годин на день. Він пояснив, що це “песимістичний сценарій”, коли графіки “можуть тривати не 4 години через 4, а 6-7 годин без світла, і 2-3 години зі світлом”.

Однак є і оптимістичні сценарії, якщо до зими вдасться відновити пошкоджені об’єкти генерації, а нові атаки РФ не матимуть успіху.

4 червня Кудрицький розповів про причини погіршення ситуації в українській енергосистемі, зазначивши, що це сукупність низки факторів. Так, наслідки останньої масованої ракетної атаки, зниження продуктивності сонячних електростанцій через хмарність та збільшення споживання електроенергії через потепління призвели до вимушеного застосування графіків відключень. Окрім того, він зауважив, що також вагомим фактором є планові ремонти на атомних електростанціях.

Зауважимо, вночі 1 червня російські війська вдарили по двох гідроелектростанціях України. Окрім влучання у самі ГЕС, ворожі ракети також поцілили по інфраструктурі поруч з гідроелектростанціями.

Критичні пошкодження обладнання. Гідроенергетики працюють над ліквідацією наслідків, – мовиться у повідомленні.

В Укргідроенерго нагадали, що від початку повномасштабної війни Росія знищила Каховську ГЕС, а також випустила понад 110 ракет по всіх ГЕС та ГАЕС країни.

Водночас уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

Зауважимо, радник прем’єр-міністра України та член наглядової ради НЕК “Укренерго” Юрій Бойко висловив припущення, що обмеження енергопостачання у вигляді відключення споживачів, які розпочалися з 14 травня, можуть тривати до серпня-вересня. Взимку ж дефіцит електроенергії залишатиметься навіть за високих температур.

Тоді як директор Центру дослідження енергетики Олександр Харченко попереджає, що українці можуть відчувати дефіцит електроенергії протягом наступних двох років. Причиною є дефіцит генеруючих потужностей, що, своєю чергою, призведе до дефіциту електрики.

Також Голова правління НЕК “Укренерго” Володимир Кудрицький зазначив, що потепління покращить ситуацію зі споживанням електроенергії в країні, однак, не відновить пошкоджені потужності українських електростанцій. Населення закликали не створювати навантаження на енергосистему.

Раніше повідомляли, що Україна постала перед проблемою значного дефіциту електроенергії протягом більшої частини доби, що призводить до планування обмежень споживання для промисловості. Тому енергетики прогнозували рекордний обсяг імпорту електроенергії з п’яти країн Європи.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.

В окупованій Новій Каховці спостерігається загострення проблеми з безпритульними тваринами. За даними активістів руху “Жовта стрічка”, окупаційна адміністрація припинила програми зі стерилізації вуличних котів і собак, які діяли з 2020 року.