Грузія обмежила постачання автомобілів до РФ із США та Європи
Джерело: “Ехо Кавказу”
З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
У Службі доходів Міністерства фінансів Грузії зауважили, що постачання до РФ автомобілів, імпортованих з країн Євросоюзу, буде обмежене з 26 вересня, що передбачено 11-м пакетом санкцій ЄС, затвердженим 23 червня.
Так, до РФ заборонено ввозити автомобілі з об’ємом двигуна понад 1900 кубічних сантиметрів (1,9 літра), а також усі електричні та гібридні автомобілі.
Одначе, міністр економіки Грузії Леван Давіташвілі раніше сподівався, що реекспорт автомобілів не припиниться, оскільки зауважив, що торгівля легковими автомобілями є важливим джерелом прибутку для країни.
Читайте також: Кремль влив стільки грошей в економіку, що створює бум, але цей картковий будиночок може впасти найближчим часом, – Insider
Влада Грузії наголошує, що повністю дотримується міжнародних санкцій, проте, уряд не запроваджуватиме двосторонні санкції стосовно РФ з економічних міркувань.
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
- 21 липня міністерка закордонних справ Нової Зеландії Наная Махута оголосила про нові санкції проти 23 фізичних і юридичних осіб РФ і Білорусі.
- Рада Європейського Союзу продовжила на шість місяців, до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
- Новий банк розвитку NDB, заснований країнами БРІКС, не розглядає нові проєкти в Росії, оскільки працює відповідно до західних обмежень, введених на фінансових ринках і ринках капіталу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 липня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 153 бойові зіткнення.
Європейський парламент розглядає можливість пришвидшення відмови від російського газу на один рік, до січня 2027 року. Про це свідчать документи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Міністр оборони України Денис Шмигаль представив оновлений склад своєї команди.
Від початку 2025 року в Україні відбувається близько 15 кібератак щодня. Основним джерелом кібератак залишається Росія.
З 1 серпня Укрзалізниця вводить обов’язкову верифікацію через “Дія.Підпис” при купівлі та поверненні квитків на низку популярних поїздів, що викликало обурення серед частини пасажирів, які не мають застосунку.