ГУР: Кремль масштабує пропагандистську мережу в Африці
Джерело: ГУР
Головне управління розвідки Міністерства оборони повідомило, що Росія нарощує вплив на інформаційний простір Африканського континенту, використовуючи ресурси державних ЗМІ — зокрема, агентства ТАСС і телеканалу RT.
Нині мовлення російських пропагандистських медіа ведеться більш ніж у 40 країнах Африки шістьма мовами. Окрім того, з червня розпочали переклад контенту португальською для ринків Мозамбіку та Анголи. Також, зауважили у ГУР, до кінця року планується запуск мовлення амхарською для аудиторії в Ефіопії.
Російська пропаганда — це загроза глобального рівня, котра працює для однієї мети — територіальної, ресурсної та культурної експансії агресора, — зазначив представник ГУР Андрій Юсов.
Розвідка наполягає, що присутність RT на континенті зростає. Зокрема лише за два роки кількість африканських телеканалів-партнерів збільшилася удвічі — з 30 до 60.
Паралельно RT впроваджує освітні програми для місцевих журналістів: так, у 2024 році підготовку за російськими стандартами пройшли понад тисячу медійників. З червня розпочато й очне навчання в Аддис-Абебі.
Також, попереджають у ГРУ, аналогічні програми планують масштабувати й на інші країни. Для цього в РФ вже розпочали підбір кадрів, котрі очолюватимуть “кореспондентські пункти” та водночас координуватимуть освітні центри.
Свої мережі в Африці також активно розбудовує агентство ТАСС. У планах — відкриття кореспондентських бюро в Ефіопії, Сенегалі, Алжирі, ДР Конго та інших африканських країнах. Підбір персоналу для цих структур відбувається під контролем ФСБ РФ.
Раніше у ЦПД поінформували, що російська пропаганда активно поширює заяви глави РФ Володимира Путіна про нібито великі успіхи РФ у допомозі країнам Африки долати епідемічні хвороби. Проте, насправді така співпраця – один із проявів багатовимірної стратегії Кремля щодо збільшення залежності країн континенту від РФ, пояснили у ЦПД.
Зокрема, розвиваючи медичну співпрацю, РФ паралельно проводить в Африці дезінформаційні кампанії проти західних гуманітарних місій, звинувачуючи їх у поширенні хвороб і спекулюючи на постколоніальних травмах країн Африки. Так, зазначається, що з 2022 року РФ спонсорувала приблизно 80 таких кампаній у 22 державах.
Крім гуманітарної співпраці, Росія намагається нарощувати взаємодію і в інших сферах та збільшує свою військову присутність на континенті.
Згодом у ГУР розповіли, що Росія зміцнює свою позицію в Африці, залучаючи освітні та молодіжні програми як інструмент довгострокового впливу.
- Деякі африканські країни налагоджують зв’язки з російською організацією, яка стоїть за рекрутинговою програмою по набору персоналу для військових заводів в РФ.
- Росія змушує африканських жінок, яких обманом привезла до країни, виготовляти безпілотники для війни проти України.
- Росія наймає африканських фермерів для виробництва шампуню, а потім обманом відправляє їх на війну проти України.
Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.
Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.
14 липня Кабінет Міністрів підготував оновлення державної підтримки населення та має затвердити оновлені виплати при народженні дитини, а також підтримку у перші роки її життя. Про це заявив президент Володимир Зеленський після зустрічі з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем.
13 липня італійський тенісист Яннік Сіннер здобув перемогу на Вімблдоні-2025, третьому у сезоні турніру серії Grand Slam.