ГУР: Нині РФ має у запасі 40 «Цирконів», близько 400 «Оніксів» та 270 «Калібрів»

Джерело: відповідь ГУР на запит АрміяInform

Головне управління розвідки Міністерства оборони України поінформувало стосовно орієнтовних запасів у РФ ракет типу “Циркон”, “Онікс”, “Калібр” та Х-69.

Зауважується, що станом на кінець квітня на озброєнні збройних сил РФ перебувають близько 40 одиниць гіперзвукових протикорабельних ракет 3М22 “Циркон”. Тоді як темпи виробництва цих ракет — до десяти одиниць на місяць.

Натомість крилатих ракет 3M55/3М55М “Онікс”/”Онікс-М” росіяни мають близько 400 одиниць. Темпи виробництва становлять до десяти одиниць на місяць.

Крилатих ракет 3М-14 “Калібр” — 270 одиниць. Темпи виробництва — 30-40 одиниць на місяць.

Керованих авіаційних ракет Х-69 — 45 одиниць. Темпи виробництва — до трьох одиниці на місяць.

Раніше представник ГУР МО України Вадим Скібіцький розповів, що згідно з оцінкою розвідки, нині росіяни мають у запасі близько 950 високоточних ракет оперативно-стратегічного та стратегічного рівня з дальністю у понад 350 кілометрів.

Він додав, у квітні РФ планує виробити близько 40 ракет Х-101. Відтак прогнозується, що ворог зможе провести ще дві-три масовані атаки, після чого змушені будуть знову взяти деяку паузу для накопичення ракет та дронів. Водночас представник ГУР попередив, що окремі локальні обстріли можуть продовжуватись.

Окрім того, він описав ситуацію з російськими крилатими ракетами “Калібр”, які ворог майже не застосовує з осені 2023 року.

Агресор накопичує запас крилатих ракет 3М14 “Калібр” і має у своєму розпорядженні не менше 260 одиниць. Водночас в їхніх планах виробити 30 таких ракет у квітні цього року, ― пояснив Скібіцький.

Також він прокоментував ситуацію зі швидкісними ракетами, що летять з південного напрямку, зауваживши, що наразі складно визначити, чи це ракети “Циркон”, або ж модернізовані “Онікси”. Скібіцький додав, що запаси звичайних “Оніксів” в РФ становлять 440 одиниць.

Зауважимо, Росія все частіше використовує балістичні ракети, розташовані в тимчасово окупованому Криму, для ударів по Україні. Цю тактику обрано через складність збиття таких цілей українськими системами протиповітряної оборони (ППО). В ОП “Південь” пояснили, що ворог ставить перед собою завдання проникнути у глибші регіони України, а не обмежуватись прифронтовими районами. Це ставить під загрозу безпеку країни, оскільки такі ракети важко виявити та збити.

Та додали, що в ЗСУ мають інформацію про кількість та рухи наземних балістичних ракет, і реагують на їхні маневри. Однак активність балістики призводить до сигналів повітряної тривоги.

Довідка.

3М22 “Циркон” — протикорабельна, заявлена як гіперзвукова крилата ракета, з гіперзвуковою повітряно-реактивною рушійною установкою. У росЗМІ заявляли, що дальність польоту “Циркона” становить до тисячі кілометрів. Ракета може летіти на висоті 30-40 кілометрів із максимальною швидкістю 11 тисяч км/год. Вага бойової частини “Циркону” становить 300-400 кілограм, довжина – 8-10 метрів.

Х-47М2 “Кинджал” — російська аеробалістична ракета з можливістю нести ядерний заряд. Після випробувань комплекс прийнятий на озброєння і з 1 грудня 2017 року став на бойове чергування на аеродромах Південного військового округу. Ракету, імовірно, створено на основі 9К720 “Іскандер-М”.

Балістична ракета “Іскандер” – переміщується по високій траєкторії висотою близько 100 км, свою ціль вона атакує згори на швидкості, як декларують у РФ, до 7500 км/год. Максимальна дальність ураження цілі балістичними ракетами з ОТРК “Іскандер-М” — не менше 500 км (оголошена публічно) і може сягати 700 км (за експертними оцінками).

“Калібр” — сімейство крилатих ракет, розроблених в ОКБ-8, РФ. Протикорабельна крилата ракета цього сімейства має кодове позначення НАТО SS-N-27 “Sizzler”, для ураження наземних цілей — SS-N-30. Переважно розроблялися як озброєння для підводних човнів та кораблів. Однак існують і варіанти пуску ракет з бойових літаків (Калібр-А) та наземних пускових установок. Згідно з інформацією з відкритих джерел, дальність стрільби ракетами Калібр по морських цілях досягає 375 км, а по наземних – 2 600 км. В експортній модифікації дальність польоту обмежується 300 км.

Х-101 — російська стратегічна крилата ракета класу “повітря-земля” з використанням технологій зниження радіолокаційної помітності. Ракети повітряного базування. Запускають їх із бомбардувальників Ту-95МС і Ту-160, що можуть перевозити по 8-12 ракет кожен. Дальність польоту – понад 5,5 тис. км, що дозволяє запускати Х-101 з акваторії Каспійського моря. Маса бойової частини – 400 кг, вага – до 2400 кг, максимальна швидкість – 900 км/год, дальність польоту – до 5500 км.

“Онікс” — радянська/російська надзвукова універсальна протикорабельна ракета середнього радіуса дії, призначена для боротьби з надводними військово-морськими угрупованнями та одиночними кораблями в умовах сильної вогневої та радіоелектронної протидії.

Х-69 — російська високоточна малопомітна крилата ракета класу “повітря-поверхня”. Х-69 є подальшим розвитком ракети Х-59. Призначена для ураження наземних стаціонарних цілей та надводних об’єктів, і які не мають радіолокаційного, інфрачервоного та оптичного контрасту до навколишнього фону.

  • НАТО розглядає можливість збивати російські ракети, якщо вони підлітатимуть близько до кордонів Альянсу.
  • Президент зауважив, що стримати окупантів від нового великого наступу, який вони планують на травень-червень 2024 року, Україні буде складніше.
  • Ввечері 1 травня російські війська застосували балістичне озброєння у напрямку Одеси. На місці влучання виникла сильна пожежа, вже відомо про 13 постраждалих.
  • 27 квітня російські окупаційні сили завдали ударів по Херсонській області, поціливши в житлові квартали, об’єкт критичної інфраструктури, а також освітні заклади. В результаті атаки постраждали дві багатоповерхівки та вісім приватних будинків.

Російські війська активізували обстріли та діяльність диверсійно-розвідувальних груп (ДРГ) на Херсонщині, повідомив очільник місцевої ОВА Олександр Прокудін в етері телемарафону.

Міністерство оборони України анулювало результати та перенесло голосування за членів Громадської антикорупційної ради.

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Франція буцімто неодноразово зверталася до Росії, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.

Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.

Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…