ГУР: Росіяни створили фейкові організації, щоб підмінити міжнародний Червоний Хрест
Джерело: ГУР
За даними української розвідки, в Росії створили фейкові організації, щоб підмінити Міжнародний комітет Червоного Хреста.
Ці фейкові організації, створені російськими спецслужбами, імітують здійснення гуманітарних місій в місцях утримання українських полонених. Цим росіяни аргументують недопущення міжнародних правозахисних організацій до українських бранців.
На сьогодні є інформація щодо 186 місць утримання українських полонених, куди росіяни не допускають представників Червоного хреста та інших моніторингових місій.
Як підкреслюють в Головному управлінні розвідки, такі фейкові структури активно використовують для ворожої пропаганди та збору конфіденційної інформації від родичів та близьких українців, які знаходяться в полоні.
“Саме тому, родинам полонених слід звертатися виключно до українських державних органів і в жодному випадку не йняти віри до кишенькових структур російських спецслужб. Незалежно від їхньої назви та декларованих задач. Будь-яка інформація передана ворогу обов’язково буде використана проти України та її громадян”, – наголосили розвідники.
Вони вказують, що єдиний орган, що вповноважений вести переговори та займатися організацією повернення українських бранців — це Координаційний штаб з питань поводження з полоненими.
- З початку повномасштабного вторгнення Росії щонайменше 206 українських військовополонених загинули в російських тюрмах. Про це повідомляє Associated Press із посиланням на Офіс Генерального прокурора України.
- За даними української розвідки, російські окупанти стратили понад 150 захисників України, які потрапили у полон.
Українська волонтерка Марія Берлінська опинилася у центрі скандалу у зв’язку з публікацією у своєму Telegram-каналі таблиці з контактами українських виробників безпілотників. У списку були зазначені назви компаній, міста, телефони та вебсайти. Попри те, що на меті вона мала допомогти оборонцям швидко знаходити потрібні контакти, вчинок викликав хвилю критики через потенційний витік інформації до росіян.
У Генеральному штабу поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 29 травня. Від початку цієї доби відбулося 119 бойових зіткнень, третина з них – на Покровському напрямку.
Нижня палата парламенту Франції підтримала в першому читанні законопроєкт, який запроваджує право на асистовану смерть – евтаназію.
Уряд Німеччини схвалив заходи щодо обмеження об’єднання сімей мігрантів і прискореної процедури надання громадянства.
Американська дослідницька організація Rand Corporation в оприлюдненій аналітичній доповіді на замовлення військово-повітряних сил США спрогнозувала сценарій військового конфлікту між НАТО та Росією. Аналітики дійшли висновку, що Північноатлантичний альянс матиме вирішальну перевагу в повітрі, і це може відіграти ключову роль у результаті протистояння.