ХАМАС пропонує триетапне припинення вогню, що призведе до завершення війни, – Reuters

Джерело: Reuters

 У відповідь на пропозицію, надіслану минулого тижня Катаром і Єгиптом, ХАМАС запропонував план припинення вогню, який припинить бойові дії в Газі на чотири з половиною місяці, що має призвести до припинення війни. 

Згідно з проєктом документа, з яким ознайомилося Reuters, зустрічна пропозиція ХАМАС передбачає три фази по 45 днів кожна.

Згідно з пропозицією бойовики обміняють ізраїльських заручників, яких вони захопили 7 жовтня, на палестинських полонених. Почнеться реконструкція Гази, повністю виведуть ізраїльські війська й сторони обміняються тілами загиблих.

Відповідно до зустрічної пропозиції ХАМАС, усі ізраїльські жінки-заручники, чоловіки до 19 років, люди похилого віку та хворі будуть звільнені протягом першого 45-денного етапу в обмін на звільнення палестинських жінок і дітей з ізраїльських в’язниць.

Решта заручників-чоловіків буде звільнено під час другого етапу, а тіла обміняють на третьому етапі. До кінця третьої фази ХАМАС очікує, що сторони досягнуть згоди щодо припинення війни.

Перемир’я також збільшить потік продовольства та іншої допомоги для зневірених мирних жителів Гази, які стикаються з голодом і гострою нестачею основних засобів.

Нагадаємо, що Ізраїль почав свій військовий наступ у Газі після того, як 7 жовтня бойовики ХАМАС вбили 1200 людей і взяли 253 людей в заручники на півдні Ізраїлю. Міністерство охорони здоров’я Гази повідомляє, що щонайменше 27 585 палестинців були вбиті під час військової кампанії Ізраїлю, і зазначають, що ще тисячі людей можуть бути під завалами.

Міністр оборони України Рустем Умєров разом із Головнокомандувачем ЗСУ генерал-полковником Олександром Сирським провели телефонну розмову з міністром оборони США Ллойдом Остіном.

Генеральна прокуратура Берліна оголосила у вівторок, 20 лютого, про розкриття обширної мережі з відмивання грошей, яка охоплювала Росію та країни Євразії.

12 медичних закладів України лікуватимуть безпліддя за державні кошти.

Прокурори США заявили, що колишній інформатор ФБР Олександр Смирнов, якого звинувачують у брехні про президента США Джо Байдена та його сина Хантера, має зв’язки на високому рівні з російською розвідкою.

Нове дослідження показало, що дотримання здорового способу життя може знизити ризик виникнення синдрому подразненого кишечника (СПК).