Ходорковський та Зімін підтримають проєкти в Україні, яким заморозили гранти зі США

Джерело: пресслужба Фонду Зіміна

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.

“Фонд Бориса Зіміна та фонд, заснований Михайлом Ходорковським, готові підтримати тих, хто виконує важливу роботу, але тимчасово опинився без фінансування”, — написав Ходорковський у своєму Telegram-каналі.

Зокрема, йдеться про організації, які раніше вже отримували грантові кошти від американських фондів.

Подати заявки на підтримку можна протягом двох тижнів. Проєкти мають подати схвалену заявку на грант до американського фонду, лист від фонду про зупинення фінансування, а також детальний бюджет та список інших грантодавців.

Головна редакторка Центру журналістських розслідувань Валентина Самар зауважила, що документи, які проєкти мають подати, щоб отримати допомогу від Ходорковського та Зіміна, є конфіденційними.

“Хто хоч раз працював за грантовими проєктами, знає, що запитувані документи є конфіденційними і не можуть розголошуватись за прописаними умовами грантової угоди. Не лише з фондами США – це загальна практика. Отже, ті, хто виконає цю вимогу – порушники умов договору, який, до того ж, і досі чинний”, – пояснила вона.

За словами Самар, щодо вимоги надати перелік інших донорів проєктів, це також “цінна для росіян інформація, яка дуже добре доповнить профайл кожної організації, яка погодиться працювати за гроші російських олігархів”.

Зазначається, що фінансову допомогу Ходорковський і Зімін надаватимуть не більше 90 днів (термін, на який американська влада зупинила спонсорську підтримку – ред.).

Загальний обсяг допомоги становитиме 600 тисяч доларів. При цьому вказано, що Ходорковський надасть 500 тисяч доларів, тоді як Зімін – 100 тисяч доларів.

4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 4 лютого. З початку доби відбулося 80 бойових зіткнень. Найгарячішою була ситуація на Покровському, Торецькому напрямках та на Курщині.

Верховна представниця Євросоюзу з закордонних справ Кая Каллас заявила, що трибунал для лідера РФ Володимира Путіна працюватиме, навіть якщо президент США Дональд Трамп досягне мирних переговорів з господарем Кремля щодо України.

Президент Володимир Зеленський в інтерв’ю Пірсу Моргану розповів про втрати під час повномасштабної війни з Росією та оцінив реальність повернення всіх окупованих ворогом територій.

Російський опозиційний політик Михайло Ходорковський та підприємець Борис Зімін допоможуть російськомовним медійним, правозахисним, аналітичним та гуманітарним проєктам, які працюють в Україні, і залишилися без фінансування від Держдепу США.