Хорватія ініціює конференцію з розмінування територій в Україні
Джерело: la Repubblica
Хорватія планує провести у Загребі в жовтні конференцію з розмінування територій України.
За словами міністра закордонних та європейських справ Хорватії Гордана Грліч Радмана, Хорватія та Україна разом працюють над розробкою проєкту з розмінування. Крім того, Хорватія володіє необхідним досвідом і знаннями в цій галузі.
“Хорватія проведе 11-12 жовтня в Загребі конференцію з розмінування в Україні. Вона стане продовженням нашої політичної та військової підтримки Києва”, – заявив очільник МЗС.
Раніше президент України Володимир Зеленський повідомив, що Франція надасть Україні додаткове інженерне обладнання для розмінування територій.
- 11 липня, міністр оборони України Олексій Резніков та міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підписали угоду, що передбачає збільшення військової допомоги Україні на 170 мільйонів євро.
- Німеччина завершує надання пакета військової допомоги Україні на 700 млн євро. Пакет включатиме дві пускові установки Patriot зі складу Бундесверу, 40 додаткових бойових машин піхоти Marder, 25 додаткових основних бойових танків 1 A5, а також п’ять танків Bergepanzer 2.
- Прем’єр-міністр Кішіда Фуміо заявив, що Японія передасть Україні систему виявлення безпілотних літальних апаратів у межах допомоги на тлі повномасштабного вторгнення РФ.
- 12 липня прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо заявив, що перед обличчям безперервного жорстокого вторгнення Росії в Україну, члени Організації Північноатлантичного договору стоять разом з українським народом “стільки, скільки буде потрібно”.
- Уряд Великої Британії заявив у вівторок, 11 липня, що надасть Україні понад 70 бойових машин і машин матеріально-технічного забезпечення, тисячі боєприпасів для танків Challenger 2, а також пакет допомоги в розмірі 64,7 мільйона доларів для ремонту техніки.
3 квітня глава МЗС Андрій Сибіга провів зустріч із державним секретарем США Марком Рубіо.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.