Хорватія передала Україні роботизовану систему розмінування
Джерело: Укрінформ на конференції Globsec Forum у Празі
Хорватія подарувала Україні роботизовану систему розмінування DOK-ING MV-4.
Віцепрем’єр-міністр і міністр оборони Республіки Хорватія Іван Анушич та керівники компанії-виробника передали сертифікат представникам української сторони просто на подіумі міжнародної конференції.
Нині процес розмінування України потребуватиме багато часу та багато грошей, адже близько 26% території забруднено мінами.
У питанні гуманітарного розмінування Хорватія працює з Україною як на двосторонній основі, так і на багатосторонній, зокрема, як частина коаліції, яку очолює Литва.
*DOC-ING виробляє роботизовані системи з розмінування на дистанційному контролі. З початку повномасштабної війни компанія вже спорядила різним структурам в Україні 42 такі системи, за допомогою яких очищено майже 12 млн кв. м території, знешкоджено понад 5600 мін та інших вибухонебезпечних речовин без жертв із боку персоналу. Підготовлено понад 150 фахівців з управління системами. Незабаром компанія відкриває свій офіс в Україні.
Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.
Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.
- Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
- У стінах Державної служби надзвичайних ситуацій України відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.