Хорватія передала Україні роботизовану систему розмінування
Джерело: Укрінформ на конференції Globsec Forum у Празі
Хорватія подарувала Україні роботизовану систему розмінування DOK-ING MV-4.
Віцепрем’єр-міністр і міністр оборони Республіки Хорватія Іван Анушич та керівники компанії-виробника передали сертифікат представникам української сторони просто на подіумі міжнародної конференції.
Нині процес розмінування України потребуватиме багато часу та багато грошей, адже близько 26% території забруднено мінами.
У питанні гуманітарного розмінування Хорватія працює з Україною як на двосторонній основі, так і на багатосторонній, зокрема, як частина коаліції, яку очолює Литва.
*DOC-ING виробляє роботизовані системи з розмінування на дистанційному контролі. З початку повномасштабної війни компанія вже спорядила різним структурам в Україні 42 такі системи, за допомогою яких очищено майже 12 млн кв. м території, знешкоджено понад 5600 мін та інших вибухонебезпечних речовин без жертв із боку персоналу. Підготовлено понад 150 фахівців з управління системами. Незабаром компанія відкриває свій офіс в Україні.
Ми повідомляли, що Україна за півтора року значно наростила кількість машин для розмінування, підвищивши свої можливості у сфері гуманітарного розмінування. З нуля до 82 одиниць збільшилася кількість таких машин.
Також стало відомо, що Канада візьме участь у реалізації навчальних програм у протимінній діяльності за участю жінок.
- Українське підприємство A3tech отримало дозвіл на випробування важкої машини для розмінування DOK-ING MV-10. Її частково зібрали і локалізували на території нашої держави.
- Сапери отримали першу машину для розмінування MV-10, виготовлену в Україні. Загалом українські спеціалісти можуть збирати до 60 таких машин на рік.
- У стінах Державної служби надзвичайних ситуацій України відбулася офіційна передача амбасадоркою ЄС в Україні Катаріною Матерновою трьох систем розмінування DOK-ING MV-10 для оснащення новостворених піротехнічних підрозділів ДСНС України.
За даними аналітиків, Сили оборони України просунулися на Торецькому напрямку, тоді як російські загарбники – на Покровському та Сіверському.
У третю річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну до Києва прибули президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та президент Євроради Антоніу Кошта.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.