Ідентифіковано росіян, які під час окупації Ізюма катували матір українського правоохоронця

Джерело: Харківська обласна прокуратура

Прокуратура встановила особи двох російських військових, яких підозрюють в катуванні та сексуальному насильстві щодо матері українського правоохоронця.

За даними правоохоронців, військові під час окупації Ізюма разом вдерлися до будинку, де мешкала мати чинного українського правоохоронця. Вони її затримали та відвезли до катівні, облаштованої на території залізничної лікарні.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Один із підозрюваних систематично ґвалтував жінку та здійснював психологічний тиск, зокрема, погрожував вбити, а також повністю роздягнути, прив’язати її на площі, сфотографувати та надіслати фото сину-правоохоронцю.

“Під час проведення одного з допитів окупанти приєднали дроти до ніг потерпілої та увімкнули струм. Потерпіла зазнавала сильних болісних відчуттів, декілька разів падала на підлогу, але її змушували вставати та повторно завдавали удари струмом”, – ідеться в повідомленні.

Також російські військові вдягнули кайданки на руки жінці, протигаз на обличчя, підвісили за наручники до стелі та били паском по тілу. Її тримали у катівні з 1 по 10 липня 2022 року. За цей час жінка здійснила спробу самогубства.

“У сараї, де утримували жінку, майже не було чим дихати. Тому, аби отримати хоч ковток свіжого повітря, жінка вийняла зі стіни одну цеглину. Також жінці поставили два відра – одне для туалету, а інше для каші та хліба”, – розповіли в прокуратурі.

За інформацією слідства, на стіні сараю старим гвіздком жінка видряпала своє ім’я, скільки днів була в полоні, а також описала те, що довелося їй пережити: “Ураження електричним струмом. Роздягатися. Біль”.

Підозрюваними виявилися стрілець-помічник гранатометника 1 стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 1 стрілецької роти 3 стрілецького батальйону 204 полку “Донецької народної республіки” та командир розвідувальної групи 607 центру спеціального призначення північно-кавказького округу федеральної служби військ національної гвардії РФ.

Нині вирішується питання щодо оголошення їх у розшук. Правоохоронці намагаються ідентифікувати усіх причетних до цього злочину.

На полях Всесвітнього економічного форуму в Давосі президент Володимир Зеленський провів зустріч із главою Фінляндії Александром Стуббом. Сторони зокрема обговорили кроки для наближення справедливого миру та гарантії безпеки.

Дослідження ІМІ виявило, що майже половина матеріалів про ТЦК у популярних телеграм-каналах є недостовірними через відсутність джерел.

Пізно ввечері 21 січня російські війська вдарили безпілотниками по Миколаєву. Внаслідок ворожого обстрілу пошкоджено багатоквартирні будинки, повідомив глава Миколаївської ОВА Віталій Кім.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 січня. З початку доби відбулося 109 бойових зіткнень.

21 січня на Всесвітньому економічному форумі в Давосі президент Володимир Зеленський заявив, що для реалізації безпеки у межах мирного врегулювання війни з Росією в Україну необхідно відправити щонайменше 200 тисяч європейських миротворців.