Ілон Маск відключив функцію скарги на дезінформацію про вибори у соцмережі X (Twitter)
Джерело: Reuters
У соцмережі X (колишній Twitter) Ілона Маска, вимкнули функцію, яка дозволяла користувачам повідомляти про дезінформацію щодо виборів.
Таку інформацію повідомила дослідницька організація, висловивши нове занепокоєння щодо поширення неправдивих заяв безпосередньо перед основними голосуваннями в США та Австралії.
Після запровадження у 2022 році функції, за допомогою якої користувачі можуть повідомляти про публікацію, яка, на їхню думку, вводить в оману щодо політики, X минулого тижня видалила категорію “політика” зі спадного меню в усіх юрисдикціях, крім Європейського Союзу, сказав дослідник Reset.Tech Australia.
Дослідник додав, що користувачі все ще можуть повідомляти про публікації X у всьому світі щодо багатьох інших скарг, таких як пропагування насильства чи ворожнечі.
Функція скарги зникла менш ніж за три тижні до проведення в Австралії референдуму, першого за чверть століття, щодо того, чи слід змінювати конституцію для створення дорадчого органу корінного населення при парламенті, і за 14 місяців до президентських виборів у США.
“Було б корисно зрозуміти, чому X, здавалося б, не дотримується своїх зобов’язань щодо пом’якшення серйозної дезінформації, яка призвела до справжньої політичної нестабільності в США, особливо напередодні “видатного року” виборів у всьому світі”, — сказав Еліс Докінз, виконавчий директор Reset.Tech Australia.
Після того, як соцмережа перейшла у власність Ілона Маска, її звинувачують у дозволі на розповсюдження антисемітизму, мови ненависті та дезінформації.
Раніше Reset.Tech Australia виявив, що X не видалив або не позначив жодної публікації, що містила дезінформацію про австралійський референдум, протягом трьох тижнів, зокрема після того, як про це було повідомлено за допомогою вимкненої функції.
- Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.
- Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
Найімовірніший кандидат у канцлери ФРН, лідер ХДС Фрідріх Мерц наголосив, що прагне незалежності Європи від США у питаннях оборони.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров 24 лютого, ймовірно, відвідає Туреччину, щоб обговорити переговори Москви з представниками США щодо завершення війни в Україні та можливу роль Анкари в цьому процесі. Про це повідомило джерело у Міністерстві закордонних справ Туреччини.
Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.
Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.
Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.