Ілон Маск відключив функцію скарги на дезінформацію про вибори у соцмережі X (Twitter)
Джерело: Reuters
У соцмережі X (колишній Twitter) Ілона Маска, вимкнули функцію, яка дозволяла користувачам повідомляти про дезінформацію щодо виборів.
Таку інформацію повідомила дослідницька організація, висловивши нове занепокоєння щодо поширення неправдивих заяв безпосередньо перед основними голосуваннями в США та Австралії.
Після запровадження у 2022 році функції, за допомогою якої користувачі можуть повідомляти про публікацію, яка, на їхню думку, вводить в оману щодо політики, X минулого тижня видалила категорію “політика” зі спадного меню в усіх юрисдикціях, крім Європейського Союзу, сказав дослідник Reset.Tech Australia.
Дослідник додав, що користувачі все ще можуть повідомляти про публікації X у всьому світі щодо багатьох інших скарг, таких як пропагування насильства чи ворожнечі.
Функція скарги зникла менш ніж за три тижні до проведення в Австралії референдуму, першого за чверть століття, щодо того, чи слід змінювати конституцію для створення дорадчого органу корінного населення при парламенті, і за 14 місяців до президентських виборів у США.
“Було б корисно зрозуміти, чому X, здавалося б, не дотримується своїх зобов’язань щодо пом’якшення серйозної дезінформації, яка призвела до справжньої політичної нестабільності в США, особливо напередодні “видатного року” виборів у всьому світі”, — сказав Еліс Докінз, виконавчий директор Reset.Tech Australia.
Після того, як соцмережа перейшла у власність Ілона Маска, її звинувачують у дозволі на розповсюдження антисемітизму, мови ненависті та дезінформації.
Раніше Reset.Tech Australia виявив, що X не видалив або не позначив жодної публікації, що містила дезінформацію про австралійський референдум, протягом трьох тижнів, зокрема після того, як про це було повідомлено за допомогою вимкненої функції.
- Соціальну мережу X, раніше відому як Twitter, власником якої є Ілон Маск, назвали найбільшим джерелом поширення дезінформації. Відтак Європейський Союз закликав платформи посилити свою пильність у боротьбі з російською “війною ідей”.
- Згідно з дослідженням, оприлюдненим цього тижня Європейською комісією, соціальна мережа X, більш відома як Twitter, Ілона Маска відіграла важливу роль у тому, щоб російська пропаганда про Україну охопила більше людей.
Помічник державного секретаря США у справах Західної півкулі Браян Ніколс підтвердив дозвіл президента Сполучених Штатів Джо Байдена на застосування ракет ATACMS по цілях на території РФ.
За даними поліції, 27-річного сина норвезької кронпринцеси Метте-Маріт заарештували за підозрою в зґвалтуванні.
Фінляндія та Німеччина спільно розслідують обставини пошкодження підводного кабелю зв’язку, що з’єднує їхні території. Цей інцидент викликав занепокоєння через потенційну загрозу для критичної інфраструктури в Європі.
Володимир Путін схвалив оновлену ядерну доктрину, заявивши, що Росія може розглянути можливість використання ядерної зброї, якщо вона піддасться ракетним нападам за підтримки ядерної держави.
У Глухові на Сумщині знову зросла кількість загиблих унаслідок атаки російських безпілотників по гуртожитку.