Ілон Маск заперечив інформацію стосовно продажу Starlink росіянам

Джерело: Ілон Маск/X

11 лютого американський підприємець, винахідник та власник компанії SpaceX Ілон Маск прокоментував інформацію стосовно того, що російські війська використовують термінали Starlink на фронті, заявивши, що SpaceX не продавала системи супутникового зв’язку Starlink в РФ.

Мільярдер запевнив, що ці повідомлення помилкові.

У низці неправдивих новин стверджується, що SpaceX продає РФ термінали Starlink. Це категорична неправда. Наскільки нам відомо, Starlink не продавалися прямо чи опосередковано в РФ, – заявив Маск.

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація про те, що російські військові використовують термінали Starlink на фронті.

Згодом у Головному управлінні розвідки Міністерство оборони України підтвердили інформацію щодо використання систем супутникового зв’язку Starlink російськими військовими в умовах війни.

Дані підтвердили з перехоплених розмов ЗС РФ. У них окупанти заявляли, що встановили Starlink ля налагодження доступу до інтернету. Зокрема термінали є у підрозділах 83-ї ОДШБр ЗС РФ, які діють у Донецькій області поблизу Кліщіївки та Андріївки.

За даними розвідки, масштаб використання ворогом терміналів Starlink на війні зростає і “починає набирати системного характеру”.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.