«Імперця геть»: пам’ятник Пушкіну у Києві облили червоною фарбою – фоторепортаж

Джерело: Букви

7 листопада невідомі у столиці облили пам’ятник Пушкіну червоною фарбою. Відповідна акція відбувається вже не вперше, вочевидь, так активісти намагаються звернути увагу посадовців на необхідність пришвидшити дерусифікацію громадського простору.

У парку імені Івана Багряного активісти розписали та облили пам’ятник російському поетові Олександру Пушкіну. Зокрема на монументі зробили напис: “Деколонізацію не спинити. Імперця геть”.

Зауважимо, наприкінці жовтня активісти закликали Кабмін ухвалити рішення стосовно демонтажу пам’ятників встановлених російським діячам у Києві. Вони зауважили, що дерусифікація має відбуватися активніше. Тоді на пам’ятник одягнули сітку маскування.

Одначе, сьогодні перехожі помітили, що Пушкін у червоній фарбі.

Раніше Міністерство культури та інформаційної політики України анонсувало вилучення пам’ятників Пушкіну, Щорсу та іншим російським діячам з Державного реєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення.

Відповідний проєкт постанови Кабінету Міністрів після погоджень іншими органами влади мають на розгляд Уряду.

Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов запалює першу свічку на ханукії, виготовленій з уламків ворожих ракет і дронів, скерованих Росією по Україні.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 25 грудня. З початку доби відбулося 211 бойових зіткнень.

Глава Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак повідомив, що внаслідок ворожої ракетної атаки 25 грудня у Дніпрі пошкоджені дитячі садочки та школи, а також приватні будинки.

У вечір Різдва у ГУР вшанували подвиг розвідників-диверсантів, котрі серед перших перенесли війну на територію ворога, — воїнів підрозділу “Братство” у складі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України — Максима “Непийпива” Михайлова, Тараса “Тарасія” Карпюка, Юрія “Святошу” Горовця, Богдана “Аполлона” Лягова.