Індія скорочує імпорт російської нафти через технічне обслуговування НПЗ – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За даними компанії Kpler, імпорт російської сирої нафти в Індію впав у жовтні після робіт на великому нафтопереробному заводі.
Згідно з даними, поставки з Росії її найбільшому покупцю морської нафти впали в середньому до 1,58 мільйона барелів на день минулого місяця, що на 11% менше, ніж у вересні. Компанія Reliance Industries купила найменше сирої нафти з вересня 2022 року через плановий ремонт на кількох агрегатах свого заводу в Джамнагарі.
Проте загальні поставки в Індію зросли на 6% у жовтні до 4,4 мільйона барелів на день, оскільки кілька переробних потужностей вийшли з планового ремонту. А імпорт із Саудівської Аравії зріс майже вдвічі.
- Індійський уряд стурбований тим, що дозволив державним нафтопереробним заводам платити за імпорт російської нафти китайською валютою. Тож через позицію влади як мінімум сім вантажів, доставлених танкерами за минулі тижні, залишаються неоплаченими.
- Білий дім “нагадав” власникам танкерів, страховим компаніям і торговим будинкам про обов’язок закуповувати нафту з РФ у межах визначеної граничної ціни – $60 за барель.
- Казахстан купує танкери для транспортування своєї нафти через Каспійське та Чорне моря, адже найбільший виробник нафти в Центральній Азії шукає альтернативи своєму основному експортному трубопроводу через Росію.
- Джанет Єллен заявила, що нещодавні ринкові ціни на російську нафту свідчать про те, що обмеження ціни G7 більше не працює.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.