Індонезія стала повноправним членом блоку БРІКС

Джерело: Reuters

6 січня Індонезія офіційно приєдналася до БРІКС як повноправний член.

Індонезія, четверта за чисельністю населення країна світу, раніше висловлювала бажання приєднатися до групи для зміцнення країн, що розвиваються, і просування інтересів так званого Глобального Півдня.

Бразилія, котра головує в блоці у 2025 році, заявила, що країни-члени одностайно схвалили вступ Індонезії на саміті 2023 року в Йоганнесбурзі.

Заявка Індонезії отримала зелене світло від блоку в 2023 році, однак азійська країна попросила приєднатися після президентських виборів, що відбулися минулого року. Президент Прабово Субіанто вступив на посаду в жовтні.

Індонезія поділяє з іншими членами групи підтримку реформи інститутів глобального управління і робить позитивний внесок у поглиблення співпраці на Глобальному Півдні, — мовиться у заяві бразильського уряду.

До БРІКС також входять Єгипет, Ефіопія, Іран, Об’єднані Арабські Емірати, Росія, Індія, Китай і Південна Африка.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

В’єтнамське порося, на ім’я Кабачок, був талісманом військових на фронті, але через небезпеку його відправили до притулку.

12 липня відзначають Всесвітній день бортпровідника, День різноколірних очей, День паперового пакета та Всесвітній день шашлику. Християни сьогодні вшановують мучеників Прокла та Іларія.

Джерело: Укргідрометцентр За даними синоптиків у суботу, 12 липня, частину областей накриють опади. Короткочасні опади…

Уночі 12 липня російські окупаційні війська масовано вдарили по українських містах ракетами і безпілотниками.

Українське довкілля зазнало масштабних руйнувань унаслідок повномасштабного вторгнення Росії – вже зафіксовано понад 9000 випадків екологічної шкоди. Про це повідомила міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук під час Міжнародної конференції з питань відновлення України URC-2025, що завершилася в Римі.