Інформатору ФБР, який звинувачував Байденів в отриманні хабаря від України, винесли вирок
Джерело: CNN
Колишній інформатор ФБР Олександр Смірнов, який неправдиво звинуватив президента США Джо Байдена та його сина Хантера Байдена в отриманні 10 000 000 доларів від України, проведе за ґратами шість років.
Смірнов, який має громадянство США та Ізраїля, перебував за ґратами з лютого 2024 року.
8 січня у Лос-Анджелесі йому винесли вирок, який звершив один з останніх моментів розслідування спецпрокурора Девіда Вайса щодо Хантера Байдена.
У листопаді прокурори висунули Смірнову додаткові податкові обвинувачення. Вже у грудні, незадовго до засідання суду, він визнав себе винним у створенні фейкового запису ФБР та за трьома пунктами обвинувачення про ухилення від сплати податків.
У межах угоди про визнання провини прокурори погодились просити для Смірнова не більше шести років ув’язнення, а захисники Смірнова – не менше чотирьох років. Смірнов також погодився виплатити близько 675 тисяч доларів як компенсацію за невиплату податків.
У суді прокурори закликали засудити Смірнова до шести років ув’язнення, назвавши його “брехуном та податковим шахраєм”, який “зрадив США”.
За словами прокурорів, його необґрунтовані звинувачення проти Байденів стали “одними з найвагоміших видів втручання у вибори, які лише можна собі уявити”, оскільки він вплинув на виборчі процеси як у 2020, так і у 2024 році.
Адвокати Смірнова просили суд про чотири роки ув’язнення посилаючись на те, що у нього не було судимостей і що він страждає важкою формою глаукоми на обох очах, а також наполягали на його щирому каятті.
Вони надали суду листи від близьких Смірнова, в яких вони називали його “глибоко патріотичним та гордим американцем”, який “робив всі для друзів і родини” та “завжди виступав за справедливість”.
Смірнов народився на теренах СРСР. Згодом його родина емігрувала до Ізраїля, а потім – до США. Він отримав американське громадянство та став цінним інформатором ФБР.
Та, наголосили прокурори, згодом він почав упереджено ставитись до Байдена і придумав історію про хабар від України, аби нашкодити виборчій кампанії Джо Байдена у 2020 році.
Після цих звинувачень міністерство юстиції у 2020 році таємно розслідувало заяви Смірнова, але не знайшло доказів.
Та вже у 2023 році республіканці знову звернули увагу на обвинувачення Смірнова щодо Байденів та вихваляли його послужний список як інформатора ФСБ. Їхні заяви швидко стали вірусними.
Відтак команда спецпрокурора повторно допитала Смірнова, аби перевірити його заяви у межах розслідувань проти Хантера Байдена. Після допиту Вайс дійшов висновку, що Смірнов брехав і повинен бути притягнутий до відповідальності за численну брехню ФБР.
- Президент США Джо Байден використав повноваження глави держави, щоб підписати помилування свого сина Хантера, якого засудили за злочини, пов’язані з використанням зброї, а також податкові порушення.
Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.
Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.
The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.
На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.
Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.