Іран може відправити Росії балістичні ракети – Кірбі
Джерело: The Telegraph
Координатор стратегічної комунікації Ради з нацбезпеки США Джон Кірбі зазначив, що Іран може надіслати Росії балістичні ракети для використання у війні проти України.
Він додав, що Іран вже постачав російській армії безпілотники, бомби та артилерійські снаряди, але тепер, можливо, готується “піти ще далі”.
Кірбі наголосив, що російському міністру оборони Сергію Шойгу показали низку балістичних ракет, коли він відвідав Іран у вересні.
“Тому ми стурбовані тим, що Іран розглядає можливість надання Росії балістичних ракет для використання в Україні. В обмін на цю підтримку Росія пропонувала Тегерану безпрецедентну оборонну співпрацю, включно з ракетами, електронікою та протиповітряною обороною”, – сказав він.
- Ірані офіційно представив нову модифікацію дрона Shahed-136, що отримала назву Shahed-238. Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зазначив, що вона є складнішою для виявлення.
- Згідно зі звітом Міжнародного агентства з атомної енергії, Іран має достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва трьох атомних бомб.
- Супутникові зображення показують прогрес у будівництві в Росії заводу, який масово вироблятиме іранські безпілотники-камікадзе, які РФ, як очікується, націлить на українські енергетичні об’єкти.
Європейська Комісія допоможе Україні профінансувати закупівлю газу, зокрема через Ukraine Facility спільно з партнерами-виконавцями, що дозволить збільшити запаси газу для забезпечення безпеки постачання.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 лютого. Від початку цієї доби відбулося 92 бойових зіткнення.
Президента Володимира Зеленського закликали розблокувати кошти місцевого самоврядування для підтримки Сил оборони. На підписання відповідної петиції залишилося п’ять днів.
Президент США Дональд Трамп заявив, що Україна “можливо” зможе повернути частину окупованих Росією територій, однак це буде “непросте завдання”.
Глава РФ Володимир Путін 24 лютого скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ, заявивши, що рідкісноземельні метали є критично важливими для мікроелектроніки, енергетики, цифрової економіки, та цивільного та оборонного секторів Росії.