ISW: Путін вірить у перемогу через виснаження. Захід повинен діяти

Джерело: ISW

В Інституті вивчення війни попередили, що так звана “теорія перемоги” російського президента Володимира Путіна базується на тому, що він “зможе нескінченно прогресувати в Україні”. Аби не стимулюватиме його затягувати війну, Захід має пришвидшивши процес озброєння України.

Аналітики наголошують, що необхідно підтримати проведення контрнаступальних операцій Україною, щоб скасувати “теорію перемоги” Путіна.

Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю Philadelphia Inquirer, що Захід боїться наполягати на повній перемозі України, і цей страх, зрештою, дозволив Путіну захопити ще більше української території.

Своєю чергою, кожне вороже просування зміцнює переговорну позицію РФ, тож Путін може спробувати скористатися цим у сприятливі моменти для досягнення режиму “припинення вогню”. Мета такого кроку — дозволити РФ перегрупуватися до майбутньої агресії проти України.

Нещодавні заяви Путіна свідчать, що станом на сьогодні він не погодиться ні на що інше, як на повну капітуляцію України.

Путін зберігає свою мету повного знищення української державності та ідентичності, і всі його цілі щодо територіального захоплення України є засобом досягнення цієї мети, – мовиться у звіті.

Однак нині російський президент виходить з того, що чим довше триває війна, тим вища ймовірність досягнення його територіальних цілей. Згідно з його “теорією перемоги”, РФ може продовжувати повільне просування вглиб України з метою виснаження.

Як наголосили в ISW, партнери України можуть допомогти Україні зменшити готовність Путіна продовжувати вести нескінченну війну з метою знищення України, допомагаючи ЗСУ проводити значні контрнаступальні операції, звільняючи українську територію та спростовуючи припущення Путіна щодо того, чого Росія може досягти своїх цілей силою.

Варто нагадати, що 26 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив заклики до мирних переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, зазначивши, що російський лідер “продовжує повністю зосереджуватися на війні та переозброєнні”.

Тоді як нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене в межах проєкту Mobilise, свідчить, що 58% респондентів згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси у переговорах із Росією, і Україна продовжуватиме боротьбу, скільки буде потрібно.

Своєю чергою, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що президент РФ Володимир Путін використав свою зустріч із президентом Китаю Сі Цзіньпіном, щоб “просувати кремлівські наративи, вдаючи зацікавленість у мирних переговорах”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.