ISW: Путін вірить у перемогу через виснаження. Захід повинен діяти
Джерело: ISW
В Інституті вивчення війни попередили, що так звана “теорія перемоги” російського президента Володимира Путіна базується на тому, що він “зможе нескінченно прогресувати в Україні”. Аби не стимулюватиме його затягувати війну, Захід має пришвидшивши процес озброєння України.
Аналітики наголошують, що необхідно підтримати проведення контрнаступальних операцій Україною, щоб скасувати “теорію перемоги” Путіна.
Нещодавно президент Володимир Зеленський заявив в інтерв’ю Philadelphia Inquirer, що Захід боїться наполягати на повній перемозі України, і цей страх, зрештою, дозволив Путіну захопити ще більше української території.
Своєю чергою, кожне вороже просування зміцнює переговорну позицію РФ, тож Путін може спробувати скористатися цим у сприятливі моменти для досягнення режиму “припинення вогню”. Мета такого кроку — дозволити РФ перегрупуватися до майбутньої агресії проти України.
Нещодавні заяви Путіна свідчать, що станом на сьогодні він не погодиться ні на що інше, як на повну капітуляцію України.
Путін зберігає свою мету повного знищення української державності та ідентичності, і всі його цілі щодо територіального захоплення України є засобом досягнення цієї мети, – мовиться у звіті.
Однак нині російський президент виходить з того, що чим довше триває війна, тим вища ймовірність досягнення його територіальних цілей. Згідно з його “теорією перемоги”, РФ може продовжувати повільне просування вглиб України з метою виснаження.
Як наголосили в ISW, партнери України можуть допомогти Україні зменшити готовність Путіна продовжувати вести нескінченну війну з метою знищення України, допомагаючи ЗСУ проводити значні контрнаступальні операції, звільняючи українську територію та спростовуючи припущення Путіна щодо того, чого Росія може досягти своїх цілей силою.
Варто нагадати, що 26 червня канцлер Німеччини Олаф Шольц відхилив заклики до мирних переговорів із президентом Росії Володимиром Путіним, зазначивши, що російський лідер “продовжує повністю зосереджуватися на війні та переозброєнні”.
Тоді як нове опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведене в межах проєкту Mobilise, свідчить, що 58% респондентів згодні з твердженням, що українська влада не повинна йти на компроміси у переговорах із Росією, і Україна продовжуватиме боротьбу, скільки буде потрібно.
Своєю чергою, аналітики Інституту вивчення війни (ISW) стверджують, що президент РФ Володимир Путін використав свою зустріч із президентом Китаю Сі Цзіньпіном, щоб “просувати кремлівські наративи, вдаючи зацікавленість у мирних переговорах”.
- Президент Володимир Зеленський погодився з можливістю переговорів із главою РФ Володимиром Путіним задля закінчення війне. Однак, зауважив на важливій умові: переговори між Україною та Росією можуть відбуватися “через посередників”.
- Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України заявив, що протягом перших шести місяців 2024 року українські сили влучили у понад 30 російських військових літаків. Відомство оприлюднило відповідну карту.
- 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
- У британській розвідці оцінили кадрові перестановки у російському уряді, зокрема серед очільників безпекових відомств.
Станом на 22:00 в суботу, 22 листопада, кількість бойових зіткнень на фронті з початку доби збільшилась до 187.
ЗМІ Німеччини оприлюднили 1000-сторінковий документ “Operations Plan Germany”, в якому детально описано, як країна планує відповісти на війну з Росією.
Протягом дня, 22 листопада, армія РФ здійснила 55 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 127 вибухів.
В Хмельницькому обласному ТЦК та СП повідомили, що чоловік намагався дати хабар їхнім військовослужбовцям, а коли ті відмовились, застосував проти них сльозогінний газ.
За даними Міністерства оборони США, численні ядерні супротивники кидають виклик безпеці США, їх союзників і партнерів. Тому відомство оголосило про коригування своєї стратегії ядерного стримування.