ISW: Україна формує нові бригади, проте, постає перед проблемою їх озброєння
Джерело: ISW
Західного озброєння досі не вистачає на потенційні можливості України у мобілізаційних ресурсах.
В Інституті вивчення війни заявили, що Україна поступово розв’язує проблему нестачі особового складу, яка гостро відчувалася на початку року, однак, для нових формувань досі не вистачає західного озброєння.
Своєчасна та належна безпекова допомога Заходу продовжує залишатися вирішальним фактором, що визначає, коли та в якому масштабі українські сили зможуть кинути виклик ініціативі на полі бою та проводити важливі з оперативного погляду контрнаступальні операції в майбутньому.
Володимир Зеленський в інтерв’ю Bloomberg заявив, що українські сили перебувають у кращому положенні за живою силою, ніж кілька місяців тому, і що здатність України проводити майбутню контрнаступальну операцію залежить від оснащення бригад зокрема важкою технікою.
Схожої думки дотримується командир української бригади, яка діяла під Часовим Яром. Він заявив, що українські сили в його районі дій більше потребують боєприпасів, ніж живої сили.
Аналітики наголошуються, що своєчасна та відповідна західна допомога у сфері безпеки залишається найважливішим визначальним фактором того, коли і в якому масштабі українські сили зможуть розпочати боротьбу за ініціативу на полі бою та провести оперативно значущі контрнаступні операції у майбутньому.
Чим довше Україна має чекати на оснащення та розгортання нових бригад, тим більше у російських військ буде можливостей для зриву українських зусиль щодо зосередження нових незадіяних сил та засобів для майбутніх контрнаступних операцій, — попереджаю ть в ISW.
Раніше в Інституті вивчення війни попередили, що так звана “теорія перемоги” російського президента Володимира Путіна базується на тому, що він “зможе нескінченно прогресувати в Україні”. Аби не стимулюватиме його затягувати війну, Захід має пришвидшивши процес озброєння України.
- Президент Володимир Зеленський погодився з можливістю переговорів із главою РФ Володимиром Путіним задля закінчення війне. Однак, зауважив на важливій умові: переговори між Україною та Росією можуть відбуватися “через посередників”.
- Центр стратегічних комунікацій Збройних сил України заявив, що протягом перших шести місяців 2024 року українські сили влучили у понад 30 російських військових літаків. Відомство оприлюднило відповідну карту.
- 15 червня завершилося перше засідання Глобального саміту миру. За посиланням ключові заяви президента України Володимира Зеленського, британського прем’єра Ріші Сунака та президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн.
- У британській розвідці оцінили кадрові перестановки у російському уряді, зокрема серед очільників безпекових відомств.
- Засновник ГО “Експертний корпус”, начальник відділу Українського інституту національної пам’яті, а нині командир роти 206 батальйону 241-ї бригади ТрО Роман Кулик закликав командування об’єктивно оцінити можливості війська та дослухатися до військових. Військовослужбовець повідомив про втрати у своєму батальйоні через надскладні, як він наголосив, “фантастичні” задачі.
У Києві правоохоронці викрили 41-річного автомеханіка та 15-річного підлітка, які за гроші виконували замовлення для російських спецслужб. Палії діяли окремо, отримуючи вказівки через Telegram.
Північна Корея, ймовірно, планує збільшити кількість своїх військових та обсяги техніки у Росії для підтримки її війни проти України. Про це повідомили представники військових Південної Кореї, посилаючись на зібрані розвідувальні дані.
Триває 1034-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 776 тисяч осіб.
20 грудня сайт BBC News опублікував новину із заголовком “П’ятеро людей загинули внаслідок удару по російському Курську після смертоносного ракетного обстрілу Києва”. Головним фото до статті обрали зображення українців після російської атаки.
На території РФ знищено склад, на якому зберігались деталі до дронів типу Shahed-136. Сума збитків росіянам становить близько 16 мільйонів доларів.