Італія «готова зробити більше» щодо військової допомоги Україні, – МЗС Італії
Джерело: The Independent
Міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні у суботу, 17 лютого, заявив, що Італія готова запропонувати більше військової допомоги Україні.
На Мюнхенській конференції з безпеки він сказав, що його країна “готова зробити більше” для України на економічному, політичному та військовому рівнях.
За його словами, наразі Італія схвалила вісім пакетів підтримки для України, останній з яких має надійти найближчими днями.
- Європейський банк реконструкції та розвитку й уряд Італії нададуть Україні позику на відновлення та модернізацію потужностей гідроенергетики.
- Спеціальний посланник міністра закордонних справ Італійської Республіки Давіде Ла Чечіліа повідомив, що Італія виділить 45 млн євро на відбудову історичного центру Одеси.
- Кабінет міністрів Італії у вівторок, 19 грудня, ухвалив рішення щодо продовження постачання військових “засобів, матеріалів та обладнання” Україні до кінця 2024 року.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.
Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.
1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.