Італія не отримала очікуваних результатів від китайської угоди «Один пояс, один шлях» – глава МЗС

Джерело: Reuters

2 вересня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що торгівля з Китаєм не покращилася, як очікувалося, після того, як Рим приєднався до пекінської ініціативи “Один пояс, один шлях”.

У 2019 році за попереднього уряду Італія стала першою великою західною державою, яка приєдналася до інфраструктурної ініціативи Китаю, попри протести Сполучених Штатів.

Шовковий шлях не приніс результатів, яких ми очікували, — пояснив Таяні на економічному форумі Європейського дому Амбросетті незадовго до від’їзду в Китай. — Ми повинні будемо оцінити, а парламент вирішити, чи поновлювати нашу участь чи ні.

Вважається, що Рим навряд чи продовжить угоду, коли вона завершиться в березні 2024 року, і має до грудня офіційно вийти з домовленості, яка в іншому випадку буде пролонгована на п’ять років.

Читайте також: Politico: Китай не такий потужний, як може вважати Захід – і ось чому

2 вересня Таяні вирушив на триденну дипломатичну місію в Пекін. Своєю чергою, прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні заявила, що планує відвідати Китай під час однієї зі своїх наступних закордонних поїздок.

14 січня держсекретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Вірменії Арарат Мірзоян підписали регламент про стратегічне партнерство між їхніми країнами.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Глава РФ Володимир Путін та президент Ірану Масуд Пезешкіан 17 січня мають намір підписати у Москві угоду про всеосяжне партнерство, котра регулюватиме двосторонні відносини на найближчі 20 років. Однак, інформують, джерела, документ не включає визнання тимчасово окупованого Росією Криму, а також інших ТОТ.

Агентство з регулювання та розвитку фінансового ринку Казахстану затвердило нові правила для банків другого рівня та філій іноземних банків, ускладнивши умови видачі банківських карток громадянам Російської Федерації.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.