Із 3 жовтня НБУ впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу

Джерело: пресслужба НБУ

Вже з 3 жовтня Національний банк України впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу, продовжуючи реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

Офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно НБУ, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року.

Одначе зазначається, що Нацбанк і далі контролюватиме ситуацію на міжбанківському валютному ринку та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку.

Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися. Банк суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи значного послаблення чи зміцнення гривні.

Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку “за активної участі НБУ”.

Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і минулі півтора року. Зокрема мовиться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків.

Зауважується, що Нацбанк продовжить докладати зусиль для “мінімізації різниці між готівковим та офіційним курсами”.

Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до зміни внутрішніх і зовнішніх умов та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу, – обіцяють в НБУ.

Окрім цього, наголошується, що керована гнучкість курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому.

У пресслужбі запевнили, що незмінним пріоритетом НБУ лишатиметься збереження курсової стійкості.

Концепція енергетичної стійкості Києва зокрема передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі і використовуватимуть висококалорійні фракції відходів, зауважили у КМДА.

8 липня прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді, ймовірно, здійснить одноденну подорож до Росії. Це стане першим візитом глави уряду до Москви з початку російського повномасштабного вторгнення в Україну.

25 червня уряд Норвегії підписав угоду про початок накопичення зерна, заявивши, що пандемія COVID-19, війна в Європі та зміна клімату визначили таку необхідність.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 червня. Від початку доби відбулося 123 бойові зіткнення. Авіація, ракетні війська і артилерія Сил оборони уразили 10 районів зосередження особового складу та два пункти управління противника.

Голова Харківської ОВА Олег Синєгубов зазначив, що російські війська не зупиняються, натомість постійно випробовують модифіковані боєприпаси, використовуючи місто Харків як плацдарм для своїх тренувань.