Із 3 жовтня НБУ впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу

Джерело: пресслужба НБУ

Вже з 3 жовтня Національний банк України впроваджує режим керованої гнучкості обмінного курсу, продовжуючи реалізацію Стратегії пом’якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу та повернення до інфляційного таргетування.

Офіційний курс визначатиметься на основі курсу за операціями на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно НБУ, як це відбувалося з 24 лютого 2022 року.

Одначе зазначається, що Нацбанк і далі контролюватиме ситуацію на міжбанківському валютному ринку та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на ринку.

Завдяки цьому курс зможе змінюватися в обидва боки: зростати та знижуватися. Банк суттєво обмежуватиме курсові зміни, не допускаючи значного послаблення чи зміцнення гривні.

Офіційний курс за режиму керованої гнучкості визначатиметься операціями на міжбанківському валютному ринку “за активної участі НБУ”.

Водночас курс на тих сегментах ринку, де мають змогу купувати та продавати валюту громадяни, встановлюватиметься за тими ж правилами, що і минулі півтора року. Зокрема мовиться як про готівковий ринок, так і про карткові курси банків.

Зауважується, що Нацбанк продовжить докладати зусиль для “мінімізації різниці між готівковим та офіційним курсами”.

Новий курсовий режим посилить стійкість української економіки та валютного ринку, сприятиме їх кращій адаптації до зміни внутрішніх і зовнішніх умов та зменшуватиме ризики накопичення валютних дисбалансів, які може генерувати тривале утримання фіксованого курсу, – обіцяють в НБУ.

Окрім цього, наголошується, що керована гнучкість курсу стане важливою передумовою для повернення до інфляційного таргетування в майбутньому.

У пресслужбі запевнили, що незмінним пріоритетом НБУ лишатиметься збереження курсової стійкості.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.