Кабмін схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні

Джерело: МОЗ.

Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.

Телемедицина в Україні почала активно запроваджуватися ще у 2018 році у сільській місцевості із залучення лікарів-консультантів, щоб забезпечити надання медичної допомоги та реабілітації.

Однак кардинально підхід до застосування телемедицини та оцінки її ефективності змусили переглянути наслідки пандемії COVID-19. Та особливо повномасштабне вторгнення РФ, коли багато громадян стали вимушено обмежені у отриманні медичних послуг.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, телемедицина в Україні сьогодні набуває активного розвитку. Відтак, до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, поставлено близько 4 тисяч мобільних телемедичних апаратно-діагностичних комплексів.

Крім того, в областях почали роботу регіональні центри телемедицини, організовано телеконсультування за окремими напрямами в межах надання екстреної медичної допомоги тощо.

Варто зазначити, що розбудова телемедицини в Україні активно підтримується західними партнерами.

У відомстві нагадали, що зараз в Україні працює низка пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ – Teladoc Solo platform (США – Велика Британія), Rehabilitation Gaming System (Іспанія), Epiqar (США), System Carebits (Польща), Healthbot «Home Doctor» (Іспанія), телемедичні системи обробки медичних даних на базі штучного інтелекту Brainscan (Польща) та AIDOC (США).

Росія почала масове виробництво мобільних бомбосховищ, які можуть захистити від різноманітних техногенних загроз і природних катаклізмів, включаючи радіацію та ударні хвилі, повідомив науково-дослідний інститут МНС.

Президент Франції Емманюель Макрон підтримав рішення президента США Джо Байдена послабити обмеження на застосування Україною ракет ATACMS для ударів по території Росії.

У Глухові на Сумщині зросла кількість загиблих унаслідок атаки російських безпілотників по місцевому гуртожитку.

1000 днів тому Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну.

Уночі 19 листопада підрозділи Збройних сил України спільно з іншими складовими Сил оборони атакували арсенал 1046 центру матеріально-технічного забезпечення поблизу міста Карачев (Брянська область, РФ).