Кабмін схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні
Джерело: МОЗ.
Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
Телемедицина в Україні почала активно запроваджуватися ще у 2018 році у сільській місцевості із залучення лікарів-консультантів, щоб забезпечити надання медичної допомоги та реабілітації.
Однак кардинально підхід до застосування телемедицини та оцінки її ефективності змусили переглянути наслідки пандемії COVID-19. Та особливо повномасштабне вторгнення РФ, коли багато громадян стали вимушено обмежені у отриманні медичних послуг.
За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, телемедицина в Україні сьогодні набуває активного розвитку. Відтак, до закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, поставлено близько 4 тисяч мобільних телемедичних апаратно-діагностичних комплексів.
Крім того, в областях почали роботу регіональні центри телемедицини, організовано телеконсультування за окремими напрямами в межах надання екстреної медичної допомоги тощо.
Варто зазначити, що розбудова телемедицини в Україні активно підтримується західними партнерами.
У відомстві нагадали, що зараз в Україні працює низка пілотних проєктів щодо надання медичної допомоги в умовах воєнного стану із застосуванням різноманітних телемедичних платформ – Teladoc Solo platform (США – Велика Британія), Rehabilitation Gaming System (Іспанія), Epiqar (США), System Carebits (Польща), Healthbot «Home Doctor» (Іспанія), телемедичні системи обробки медичних даних на базі штучного інтелекту Brainscan (Польща) та AIDOC (США).
- Європейський Союз та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосили про зобов’язання посилити операції з медичної евакуації в Україні.
- Близько 3 949 постраждалих від повномасштабної війни українців евакуйовано на лікування до закордонних клінік.
- Іспанія планує передати українським прикордонникам мобільний шпиталь та броньовані медичні автомобілі, які дозволять евакуйовувати поранених із зони бойових дій.
Прем’єр-міністр Малайзії Анвар Ібрагім повідомив, що спілкувався з російським президентом Володимиром Путіним щодо авіакатастрофи рейсу MH17, який російські військові у 2014 році збили у небі над тимчасово окупованою Донеччиною.
14 травня російські окупаційні війська обстріляли притулок для тварин “Кот Бегемот” у Херсоні. Внаслідок злочинних дій окупантів кілька тварин загинуло, у деяких – важкі травми.
Триває 1177-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) перевищили 970 тисяч осіб.
У російсько-українській війні загинув відомий телеведучий та шоумен Максим Неліпа, який став на захист України фактично від початку повномасштабного вторгнення РФ.
15 травня відзначають День вишиванки, Міжнародний день захисту клімату, Міжнародний день сім’ї та Міжнародний день відмовника від військової служби за переконаннями совісті. Церква сьогодні вшановує преподобного Пахомія Великого.