Каллас розкритикувала «мирні домовленості» за спиною Європи та України

Джерело: “Укрінформ

Будь-які спроби досягти “мирних домовленостей” без участі України та Європи приречені на невдачу, оскільки без їхньої участі такі угоди не зможуть бути реалізовані. Про це заявила високопосадовиця ЄС Кая Каллас перед початком неформальної зустрічі Ради Україна-НАТО.

“Будь-які угоди без нас проваляться, тому що вам потрібно також мати Європу й Україну для імплементації будь-якої такої угоди. Без цього, без такої присутності за столом, ви можете погодити будь-що, але це просто провалиться, тому що імплементації не буде. Будь-яке швидке рішення є “брудною справою”, і ми бачили це раніше, якщо йдеться про «Мінськ», наприклад. Це просто не буде працювати. Це не зупинить вбивства, це не зупинить війну, вони будуть продовжуватися”, – зазначила Каллас.

Вона провела історичну паралель із подіями 1930-х років у Чехословаччині, зауваживши, що якщо країна вирішує чинити опір агресору, її необхідно підтримати зброєю та всім необхідним. За її словами, саме такий підхід міг би запобігти Другій світовій війні.

“Щоб не відбулося повторення Другої світової війни, ми маємо допомогти Україні зараз захиститися від агресії, щоб не допустити жодного ширшого конфлікту”, – наголосила вона.

Коментуючи можливе скорочення військової допомоги Україні з боку США, Каллас навела дані, отримані під час зустрічі з міністром оборони України Рустемом Умєровим. А саме 55% військових витрат Україна фінансує самостійно, 25% припадають на Європу, а 20% – на США.

“Росія хоче від нас угод, але сама навіть не думає їх виконувати. Я також думаю, що це не є доброю тактикою переговорів, коли ви здаєте все ще до того, як переговори почалися. Це не буде працювати. Спроби замирення (агресора – ред.) завжди зазнають невдачі”, – заявила Каллас.

Вона наголосила, що економічний потенціал країн ЄС разом із США та Великою Британією в 17 разів перевищує російський, а отже, Захід може запропонувати нові ініціативи підтримки України.

Відповідаючи на запитання щодо позиції США стосовно членства України в НАТО, Каллас зазначила, що вступ до Альянсу є не лише найефективнішою гарантією безпеки для України, а й найменш витратним варіантом для союзників.

“Знову, ми не маємо нічого виключати зі столу переговорів до того, як переговори навіть почалися. Тому що це гра у одні ворота за Росію, це саме те, чого вони хочуть. Чому ми маємо віддавати їм все, чого вони хочуть? Це спроба умиротворення, це ніколи не буде працювати”, – підсумувала вона.

У селі Першотравневе Зміївської громади дерево впало на 56-річну жінку – від отриманих травм вона загинула на місці. У самому Харкові троє осіб постраждали внаслідок обвалення даху приватного будинку в Салтівському районі. Їм надають медичну допомогу.

Президент Чехії Петр Павел заявив в інтерв’ю BBC, що Захід не повинен тиснути на Україну з вимогою якнайшвидше звільнити всі окуповані території, якщо це означатиме надмірні людські втрати. За його словами, підтримка України має ґрунтуватися на реалістичному підході, а не на примарних очікуваннях миттєвої перемоги.

Коли мова заходить про турботу про здоров’я, більшість людей згадує про харчування, фізичну активність або психічний стан. Але часто поза увагою залишається один важливий аспект – стан ротової порожнини.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду є Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.