Клаудія Голдін стала лауреаткою Нобелівської премії з економіки
Джерело: пресслужба Фонду Нобеля
Шведська королівська академія наук присудила Нобелівську премію американській економістці, професорці Гарвардського університету Клаудії Голдін. Вона отримала нагороду “за поглиблення розуміння результатів роботи жінок на ринку праці”.
Зауважується, що саме Голдін “надала перший всебічний звіт про заробітки та участь жінок на ринку праці протягом століть”.
BREAKING NEWS
The Royal Swedish Academy of Sciences has decided to award the 2023 Sveriges Riksbank Prize in Economic Sciences in Memory of Alfred Nobel to Claudia Goldin “for having advanced our understanding of women’s labour market outcomes.”#NobelPrize pic.twitter.com/FRAayC3Jwb— The Nobel Prize (@NobelPrize) October 9, 2023
Довідка. Клаудія Голдін – американська економістка, історикиня економіки й фахівчиня з економіки праці, а також з гендерних питань. Докторка філософії, професорка Гарвардського університету і співробітниця Національного бюро економічних досліджень. Згадується серед десяти найвпливовіших жінок-економісток у світі.
Премія з економіки відома як Премія Сверигеса Ріксбанку з економічних наук пам’яті Альфреда Нобеля. Вона була заснована центральним банком Швеції в 1968 році, а не шведським промисловцем.
- У 2023 році на Нобелівську премію миру Міжнародне бюро миру висунуло організації з України, Білорусі та Росії. Серед них – “Український рух Пацифістів”, який заснував скандально відомий журналіст та блогер з Івано-Франківська Руслан Коцаба.
- Лауреатами Нобелівської премії у галузі фізіології та медицини 2023 року стали угорська біохімікиня Каталін Каріко та американський учений-лікар Дрю Вайсман.
- Цьогоріч Нобелівську премію з хімії присудили науковцям Монгі Бавенді, Луїсу Брусу та Олексію Єкімову за відкриття та розробку квантових точок.
- Результати дослідження, проведеного під керівництвом Джона Іоаннідіса, епідеміолога зі Стенфордського університету, свідчать, що здобуття Нобелівської премії або стипендії Мак-Артура знижують продуктивність вчених в контексті публікацій та цитування їхніх робіт.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Німецька автобудівна компанія Porsche повідомила про падіння прибутку від автомобільного бізнесу на майже 91% у другому кварталі – з 1,7 млрд євро до 154 млн євро. Основними причинами стали скорочення продажів у Китаї, зростання витрат на електрифікацію та тиск митних зборів у США.
Бойовики, пов’язані з терористичним угрупованням “Ісламська держава”, вночі атакували католицьку церкву на сході Демократичної Республіки Конго, вбивши щонайменше 34 людини.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 липня. Так, з початку доби відбулося 118 бойових зіткнень.
27 липня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати та Євросоюз уклали торговельну угоду за кілька днів до закінчення відведеного терміну.