Колишній співробітник Агентства нацбезпеки США зізнався у шпигунстві на користь РФ
Джерело: пресслужба Міністерства юстиції США
23 жовтня колишній співробітник Агентства національної безпеки США Джарех Себастьян Далке з Колорадо-Спрінгс визнав себе винним за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації Національної оборони (NDI) агенту Російської Федерації.
У червні 2022 року 31-річного Далке прийняли на посаду спеціаліста з безпеки інформаційних систем АНБ. Одначе, менш ніж через місяць він звільнився нібито за “сімейними обставинами”. Як з’ясувало слідство, за кілька тижнів роботи він роздрукував абсолютно секретні документи, а згодом запропонував їх на продаж у зашифрованому онлайн-листуванні людині, яку вважав російським агентом. Насправді ця особа була таємним співробітником ФБР.
Далке запросив 85 тисяч доларів в обмін на всю інформацію, якою він володіє. Він стверджував, що ця інформація буде мати значення для Росії, і сказав, що поділиться додатковою інформацією в майбутньому, коли повернеться до Вашингтона.
Далке визнав, що навмисно передав файли, вважаючи, що ця інформація буде використана, щоб завдати шкоди Сполученим Штатам і принести користь Росії.
28 вересня 2022 року Далке було заарештовано відразу після того, як під час особистої зустрічі в Денвері передав йому п’ять файлів з копіями документів під грифом “цілком таємно”.
Колишній кіберфахівець визнав себе винним в окружному суді США за шістьма пунктами звинувачення у спробі передачі секретної інформації про національну оборону агенту іноземного уряду. Він підтвердив, що розумів, що ці дані могли бути використані на шкоду США.
Нині йому загрожує довічне ув’язнення.
- Виконувача обов’язків керівника представництва Росії в Євросоюзі Кирила Логвінова вважають агентом Служби зовнішньої розвідки РФ. Бельгійська служба державної безпеки (VSSE) підозрює його у “секретній діяльності проти європейських інтересів”.
- П’ятеро заарештованих у Великій Британії болгарських шпигунів працювали на Яна Марсалека, пов’язаного з російськими спецслужбами.
- 28 серпня прокуратура Швеції висунула звинувачення проти росіянина Сергія Скворцова, у зборі інформації для російської військової розвідувальної служби РФ протягом майже десяти років.
- Громадянин Німеччини, що працював у військовому секторі, був заарештований за підозрою в шпигунстві на користь Росії.
- Польща затримала ще одного члена російської шпигунської мережі, довівши загальну кількість осіб, заарештованих під час розслідування, до 15 осіб.
Російська влада в рамках кремлівської програми “культурна карта 4+85” планує вивезти з тимчасово окупованої Луганщини близько 5 тисяч дітей. Метою цієї програми є організація пропагандистських подорожей для школярів у міста Росії, де планується промивання мізків та русифікація українських дітей, а також їх подальше навчання у РФ.
Проросійського активіста Лі Вон Чоля, який у 2014 році вивісив російський прапор над Луганською обласною адміністрацією і воював на боці РФ, засудили до 8 років ув’язнення за участь у незаконному збройному формуванні та захопленні державних будівель. У жовтні 2024 року він потрапив у полон на Донеччині.
Вранці 7 січня російська армія обстріляла прикордонні райони Чернігівської області.
Джордан Маклаклен, 26-річний доброволець з Шотландії, загинув у бою проти російських окупантів. Він приєднався до українського війська у 2022 році.
За результатами 2024 року МЗС РФ підготувало масштабний звіт про “порушення прав російських громадян та співвітчизників у зарубіжних країнах”. У документі наведено дані з більш ніж 40 “недружніх до Росії” держав світу, включаючи Україну.