Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі пояснив, чому досі не почалось навчання українських пілотів на F-16

Джерело: Голос Америки

Колишній Верховний командувач об’єднаних сил НАТО у Європі, американський генерал у відставці Філіп Брідлав вважає, що початок навчань українських пілотів на винищувачах F-16 затягується через острах деяких країн провокувати Росію.

За його словами, чимало країн Європи вже готові навчати українців, проте США затягують початок цього процесу.

“Є стриманість щодо швидких дій через побоювання, що Путін може спричинити певні важливі події. Як я вже казав багато разів, ситуація з F-16 – це якраз той випадок”, – зазначив генерал.

Він пояснив, що саме російська політика залякування грає важливу роль у питанні надання Україні сучасних винищувачів.

“Сухопутні війська Путіна підводять його на полі. Але путінська війна залякування, його війна щодо стримування Заходу має шалений успіх. І це те, над чим він наполегливо працює. Це залякування призвело до стримування, і сповільнило такі речі, як надсилання F-16”, – додав Брідлав.

При цьому, саме F-16, вважають експерти, можуть кардинально змінити хід російсько-української війни.

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.