Компанія Baykar планує завершити будівництво заводу в Україні за півтора року
Джерело: кореспондент “Укрінформ”
На Форумі оборонних індустрій у Києві генеральний директор компанії Baykar Халюк Байрактар заявив, що будівництво заводу з виробництва безпілотників в Україні буде завершено за півтора року.
Турецька компанія, яка виробляє безпілотники Bayraktar TB2, інвестує 100 мільйонів доларів у три проєкти в Україні.
Як зауважив Байрактар, будівництво заводу вже розпочато, планується, що тут працюватиме мінімум 300 осіб. Наразі співпраця триває.
Зазначається, що виробництво буде “самодостатнім, екологічним та взаємовигідним”, оскільки Україна має унікальні технології з виробництва двигунів, а турецька сторона — безпілотники, на яких встановлюють ці двигуни.
За словами гендиректора Baykar, сьогоднішня війна стала війною безпілотних літальних апаратів, і Україна має в ній деяку перевагу, зокрема завдяки використанню різних типів апаратів, хоч це і складно реалізувати. Байрактар зазначив, що “байрактари”, які застосовуються українськими армійцями, були обладнані низкою унікальних систем.
Ми тут не для того, щоб максимізувати наші доходи. А щоб максимально підтримати вас. Ми поважаємо вашу боротьбу за свободу і незалежність, за збереження вашого суверенітету.
Окрім цього, Халюк Байрактар повідомив, що усі донати як від компанії Baykar, так і з України та Польщі, загальний обсяг яких становив 106 мільйонів доларів, були використані на придбання радарних систем, які вже виявили тисячі цілей та принесли вагомий результат на полі бою.
- Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров провів зустріч із CEO компанії Baykar Халюком Байрактаром.
- До Дня Незалежності України компанія Baykar Makina безоплатно передала українським розвідникам ударний БпЛА Bayraktar ТВ2.
- Міноборони підписало з турецькою компанією Baykar Makina договір про створення центру з ремонту та обслуговування дронів Bayraktar в Україні.
Національне агентство передало в управління десять арештованих морських суден, що належать компаніям, пов’язаним з державою-агресором, поінформувала голова АРМА Олена Дума.
Польща має намір витрачати 5% ВВП на оборону вже у 2026 році, підтвердив міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш 3 квітня після зустрічі міністрів оборони ЄС у Варшаві.
3 квітня заявив президент Фінляндії Александер Стубб заявив, що Франція або Велика Британія мають взяти на себе ініціативу у взаємодії з Росією в межах європейських зусиль щодо врегулювання війни РФ проти України.
Москва сподівається, що президент США Дональд Трамп забезпечить прийнятне мирне врегулювання з Україною, одначе, готова продовжувати війну, якщо переговори зазнають невдачі, повідомляють поінформовані джерела.
Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.