Компанія Tesla занепокоєна ймовірними митами у відповідь на торгівельну політику Трампа
Джерело: Reuters
Компанія Tesla занепокоєна тим, що вона та інші великі американські експортери можуть зазнати мит, які будуть введені у відповідь на агресивну торгівельну політику президента США Дональда Трампа щодо інших країн.
Такі коментарі відображають думку багатьох компаній США, які занепокоєні митами, але примітно, що саме Tesla їх робить, оскільки гендиректором компанії є Ілон Макс – близький соратник Трампа.
Свої занепокоєння Tesla висловила у листі до офісу торгового представника США (USTR). Лист, датований 11 березня, належить до сотні інших листів, надісланих різноманітними компаніями офісу.
Незрозуміло, хто у Tesla був відправником листа, оскільки він не був підписаний. Проте сам лист написаний на брендованому бланку компанії.
На думку Tesla, важливо переконатись, що дії адміністрації Трампа у торгівельних питаннях “не завдадуть випадкової шкоди компаніям США”.
У листі зазначається, що Tesla прагне уникнути заходів у відповідь, схожих на ті, яких вона зазнала під час минулих торгівельних суперечок, що призвело до зростання тарифів на електромобілі, які імпортують до країн, які опинились під діями мит США.
“Американські експортери першочергово зазнають непропорційного впливу, коли інші країни реагують на торгівельні дії США. До прикладу, минулі торгівельні дії Сполучених Штатів призвели до негайної реакції з боку країн, на які вони були націлені, зокрема підвищення тарифів на електромобілі, які імпортуються до цих країн”, – мовиться у листі.
Трамп розглядає можливість запровадження значних мит на транспортні засоби та деталі, які виготовляються по всьому світу, на початку квітня.
Tesla своєю чергою наголошує, що навіть “за умови агресивної локалізації ланцюга поставок, певні частини та компоненти важко чи неможливо отримати у межах США”.
У Tesla додали, що компанії “отримають вигоду від поетапного підходу, який дасть змогу їм відповідним чином підготуватись та вжити відповідні заходи щодо ланцюга поставок і відповідності”.
“Як виробник та експортер США, Tesla закликає USTR розглянути наслідки певних ймовірних дій, які застосовують для викорінення недоброчесної торгівельної практики”, – сказано у листі Tesla.
Autos Drive America, торгівельна група, яка представляє великих іноземних автовиробників, таких як Toyota, Volkswagen, BMW, Honda та Hyundai, також звернулись до USTR попередивши, що нові мита порушать виробництво на складальних заводах у США.
У групі додали, що автовиробники не можуть миттєво змінити свій ланцюг постачань, а зростання мит неминуче призведе до вищих споживчих цін, меншої кількості моделей та закриття виробничих ліній у Штатах, що, своєю чергою, призведе до втрати робочих місць.
- Торгівельна політика президента США Дональда Трампа призвела до того, що американський фондовий ринок втратив 4 трильйони доларів.
Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі ухвалила рішення про продовження антидемпінгових мит на цемент і металопрокат, а також розпочала нові розслідування для захисту національного виробника від агресивного імпорту.
Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган розпочав масштабну кампанію проти ожиріння — тепер громадян можуть публічно зважувати прямо на вулицях.
З початку 2025 року російські атаки в Україні призвели до більшої кількості загиблих і поранених серед цивільних, ніж за аналогічний період 2024 року, повідомила правозахисна організація Human Rights Watch.
Німеччина посилить свою танкову бригаду у Литві, аби зміцнити східний фланг НАТО з метою стримування Росії. До кінця 2027 року чисельність підрозділу збільшать до 5 тисяч військовослужбовців із нинішніх 500.
Глава Міністерства закордонних справ Польщі Радослав Сікорський наголосив, що путінська Росія змінює історію та відновлює культ злочинця — Сталіна, який наказав убити польських військовополонених. Так він прокоментував у Брюсселі осквернення й пошкодження пам’ятника на Польському військовому кладовищі в Мєдному, де поховані жертви Катинського розстрілу 1940 року.