Країни-партнери підготували понад 100 тисяч військовослужбовців ЗСУ – Генштаб

Джерело: Генеральний штаб Збройних сил України

Станом на 21 листопада 2023 року інтенсивну підготовку в навчально-тренувальних центрах більш ніж 30 країн-партнерів завершили понад 100 тисяч військовослужбовців Збройних сил України.

За словами заступника начальника Генерального штабу ЗС України, генерал-майора Олександра Кириленка, менше ніж за два роки підготовлено більше ніж 100 тисяч військовослужбовців ЗСУ.

“Це було б неможливо без підтримки і допомоги країн-партнерів. Завдяки спільним зусиллям створено ефективну систему підготовки військовослужбовців ЗСУ, яка суттєво підтримує і нарощує спроможності всіх складових Сил оборони у відсічі збройної агресії Російської Федерації. Ми вдячні за цю підтримку”, – зазначив Олександр Кириленко.

Своєю чергою, начальник Головного управління доктрин та підготовки (J7) Генерального штабу ЗС України генерал-майор Олексій Таран зауважив, що сьогодні до організаційних заходів підготовки особового складу ЗС України за кордоном залучено коаліцію з 32 держав-партнерів, які організаційно входять до складу двох військових допоміжних місій Україні: Групи сприяння безпеці України (SAG-U) та Місії Європейського Союзу з військової допомоги Україні (EUMAM).

Як повідомив генерал-майор Олексій Таран, діючу систему підготовки зосереджено на чотирьох базових пріоритетах:

1) базова загальновійськова підготовка новонабраних рекрутів, тобто людей з цивільного життя, з яких у відносно короткий строк – 35 днів, необхідно зробити повноцінних стрільців піхотних підрозділів;

2) фахова підготовка – в першу чергу на іноземні зразки озброєнь та військової техніки: танки, БМП та БТР, артилерійські системи та високоточні ракетні системи залпового вогню, комплекси ППО та безпілотні системи різного бойового призначення, а також спеціалістів дефіцитних спеціальностей (бойових медиків, саперів, снайперів, операторів протитанкових комплексів тощо);

3) підготовка сучасних командирів-лідерів, особливо молодшої ланки – командирів відділень, взводів, рот, а також інструкторів-тактиків, які формують “базу” інструкторського складу для розповсюдження передових методик з підготовки безпосередньо на полігонах України;

4) колективна підготовка підрозділів різних рівнів та штабів для ефективного управління ними, в першу чергу для ведення наступу та штурмових дій.

Генерал-майор Олексій Таран від імені Генерального штабу ЗС України подякував партнерам за значний внесок у підготовку наших військ. Він наголосив, що Україна високо цінує професіоналізм солдат, сержантів, офіцерів, генералів держав-партнерів по коаліції.

Крім того, представники Генерального штабу Збройних сил України вручили військовим аташе країн-партнерів пам’ятні відзнаки від Головнокомандувача Збройних сил України генерала Валерія Залужного.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.