Кремль розгорнув дезінформаційну кампанію про «розстріли мирних жителів» на Курщині

Джерело: ЦПД

Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.

Російська пропаганда на тлі неправдивих повідомлень про “повне звільнення” Курської області розгорнула новий етап масштабної дезінформаційної кампанії про “звірства ЗСУ”. Масово поширюються фейки про нібито вбивства та розстріли мирних жителів українськими військовими на Курщині, — зазначили у Центрі протидії дезінформації.

Зауважується, оскільки активність інформаційної атаки збігається з наближенням 9 травня, російська пропаганда свідомо вдається до порівняння українських військових із нацистами, прагнучи викликати у росіян сильні емоції та закріпити в їхній свідомості образ України як ворога.

Водночас, додали у ЦПД, у поширюваних пропагандистами матеріалах традиційно не міститься жодних реальних доказів, а так звані “свідчення про злочини ЗСУ” просто переповідаються з чужих слів або чуток.

У ЦПД наголосили, що мета кампанії — мобілізувати населення РФ на підтримку війни, виправдати власні злочини проти людяності та створити фейковий аналог Бучі на російській території.

Кремль прагне за будь-яку ціну посилити суспільне схвалення агресії щодо України й приховати свої провали, — резюмували у повідомленні.

Зауважимо, третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.

Минулого року Мін’юст США звинуватив двох осіб у переказі майже $10 млн через компанію в Теннессі для публікації фейків про Україну. Також відомство конфіскувало 32 інтернет-домени, які використовувалися російськими урядовими структурами для впливу на вибори 2024 року.

За словами ексгенпрокурора Мерріка Гарленда, однією з цілей цих кампаній було “досягнення вигідного для Росії результату виборів”.

Загалом NewsGuard попереджає, що зусилля Росії щодо впливу на американців стають усе витонченішими — і часто успішними.

У боротьбі між вигадкою та реальністю вигадка, більша частина якої створена потужною російською машиною дезінформації, здається, перемагає, — мовиться у попередженні.

Читайте також: Росія отруює ЄС дезінформацією – Єврокомісія

Раніше Польща закликала Європейський Союз розпочати у Сполучених Штатах кампанію для підвищення обізнаності американської громадськості, щоб протистояти російській дезінформації.

Тоді як у відповідь на зростаючі загрози з боку дезінформаційних кампаній Німеччина створила спеціальну робочу групу. Ініціатива є наступним кроком у реалізації першої стратегії національної безпеки правлячої коаліції канцлера Олафа Шольца, опублікованої торік. У стратегії Росія була виділена як головна загроза безпеці країни.

27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.

До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.

27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.

У Генштабі повідомили про завершення другого етапу проєкту з психологічної реабілітації та відновлення боєздатності військовослужбовців Сил оборони України за підтримки НАТО.

Російська пропаганда запустила масштабну кампанію дезінформації, поширюючи фейки про нібито “звірства ЗСУ” на території Курської області. Мета — мобілізувати населення РФ на підтримку війни та виправдати злочини проти людяності.