Кремль заперечив попередження США про ядерний потенціал Росії в космосі
Джерело: Reuters
У Кремлі заперечили попередження США щодо намірів РФ вивести ядерну зброю у космос.
За словами речника Кремля Дмитра Пєскова, ці заяви – “злісна вигадка” і трюк Білого дому, спрямований чинити тиск на американських законодавців, аби вони виділили більше грошей для протистояння з Росією.
Цього тижня Сполучені Штати повідомили Конгресу та союзникам у Європі про нові дані розвідки, пов’язані з російським ядерним потенціалом, який може становити міжнародну загрозу. Представники США заявили, що проблема полягає в російській протисупутниковій зброї, яку зараз розробляє РФ.
Водночас Пєсков заявив, що не коментуватиме суть повідомлень, доки Білий дім не оприлюднить деталі.
“Очевидно, що Білий дім намагається всіма правдами чи неправдами спонукати Конгрес проголосувати за законопроєкт про виділення грошей. Це очевидно. Побачимо, на які хитрощі піде Білий дім”, – сказав він.
Заступник міністра закордонних справ РФ Сергій Рябков також звинуватив США у “злісній фальсифікації”.
Що передувало?
14 лютого радник Білого дому з національної безпеки та провідні законодавці на Капітолійському пагорбі намагалися зняти стурбованість громадськості після того, як голова комітету з розвідки Палати представників попередив про “загрозу національній безпеці” США, пов’язану з “дестабілізуючим іноземним військовим потенціалом”, настільки серйозну, що президент Джо Байден повинен розсекретити “всю інформацію” про це.
Два джерела, знайомі з обговореннями, заявили, що розвіддані стосуються того, що Росія хоче вивести ядерну зброю у космос.
Водночас наголошується, що мовиться не про намір “скинути ядерну зброю на Землю, а, ймовірно, застосувати її проти супутників”.
- Через свої імперські амбіції Росія становить найбільшу та найгострішу загрозу для країн НАТО. У разі “заморожування” війни в Україні, Москві знадобиться шість-десять років, щоб відновити свою армію. Протягом цього періоду Німеччина спільно з Альянсом повинні дати можливість своїм Збройним силам боротися з Росією. Тільки так можна буде зменшити ризик наступної війни в Європі.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.