Курс долара перевищив 100 рублів після заяв Путіна про «успіхи в економіці в РФ»

Джерело: The Moscow Times

5 жовтня курс російського рубля на московській біржі прискорив падіння у другій половині торгів після того, як президент РФ Володимир Путін розпочав виступ на Валдайському форумі. Курс долара втретє з початку року піднявся понад 100 рублів після того, як Путін повідомив, що РФ “успішно справляється із вирішенням завдань в економіці”.

Ми справляємося поки що, і я маю підстави вважати, що ми і в майбутньому впораємося, — сказав глава РФ.

Також зауважується, що російський бюджет, де третина всіх видатків припаде на війну з Україною, на думку Путіна, є “здоровим”. Він переконаний про “здорову економіку” в РФ, додавши, що на Заході після введення санкцій справи “набагато гірші”.

Станом на закриття торгів 5 жовтня долар на мосбіржі коштував 100,2 рубля і здорожчав на 0,6% порівняно із закриттям торгів 4 жовтня. Окрім цього, євро дорожчав до 105,58 рубля (+0,75%) та оновив максимум з початку вересня.

Зауважимо, у серпні рубль ослаб на 23% стосовно долара цього року, відтак перемістившись у трійку найгірших ринків, що розвиваються, разом з турецькою лірою та аргентинським песо.

Переговори між Іраном і США щодо ядерної програми “зайдуть у глухий кут”, якщо Вашингтон і надалі вимагатиме повного припинення збагачення урану. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Маджид Тахт-Раванчі.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.

Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.

Кабінет Міністрів затвердив новий порядок, котрий дає можливість включати періоди офіційної роботи за кордоном для визначення права для призначення пенсії за віком. Відтепер це стосується і періодів роботи у країнах, з якими Україна не має відповідних міжнародних угод.