Китай «фактично став на бік Росії» у війні проти України – посол США

Джерело: SkyNews

Посол США в Пекіні Ніколас Бернс вважає, що Китай ніяк не дотримується нейтралітету у російсько-українській війні, натомість “фактично” став на бік Путіна.

Як повідомляється, Китай надає низку технологій Москві, зберігаючи міцні торговельні зв’язки з Росією протягом усього періоду збройного протистояння.

Виступаючи у китайському фінансовому центрі Шанхаю, Бернс зазначив, що вторгнення Росії, яке триває вже третій рік, стало “екзистенційною кризою” в Європі.

Ми вважаємо великою помилкою дозволяти тисячам китайських компаній надсилати стільки технологічних компонентів, мікропроцесорів (та) нітроцелюлози до Росії, щоб зміцнюючи оборонну промислову базу Російської Федерації для цієї жорстокої війни, – наголосив пан Бернс.

Китай “не нейтральний, а фактично виступив на боці Росії у цій війні”, додав посол.

Пекін відмовився назвати російське вторгнення як таке та звинуватив НАТО у “провокуванні” Путіна. До вторгнення в лютому 2022 року Китай і Росія підписали угоду про “безмежну дружбу”.

Водночас Китай закликав Європейський Союз скасувати санкції проти китайських компаній. Зокрема 14-й пакет санкцій ЄС щодо Росії включав кілька компаній, розташованих у Гонконгу, а також два світових супутникових гіганти.

Нині проти цих фірм запровадили різкі обмеження щодо продажу “товарів і технологій подвійного призначення”, які можуть бути використані для “зміцнення сектору оборони та безпеки Росії”.

Пекін відповів, що виступає проти “односторонніх санкцій, які не мають жодної основи в міжнародному праві”, і подав “суворі зауваження” до ЄС.

Зауважимо, раніше Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звинуватив Китай у розпалюванні “найбільшого збройного конфлікту в Європі” та спробі “всидіти на двох стільцях”. У КНР зреагували на заяву, закликавши “не підливати мастила у вогонь”.

Тоді як постійний представник Китаю при ООН Чжан Цзюнь заявив, що США мають припинити постачати озброєння в Україну та докласти зусиль для “встановлення миру”. Зокрема він закликав РФ та Україну виконати Мінські угоди, досягнуті у 2014 році.

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек попередив уряд Китаю про економічні наслідки підтримки Росії у її війні проти України.

Вже 5 червня відбулися політичні консультації між Україною та КНР на рівні заступників міністрів закордонних справ.

Українську сторону на консультаціях представляв перший заступник міністра закордонних справ України Андрій Сибіга, китайську – заступник міністра закордонних справ КНР Сунь Вейдун.

Сторони обговорили актуальні питання двостороннього порядку денного, намітили спільні кроки щодо активізації контактів на найвищому і високому рівнях, посилення позитивної динаміки торговельно-економічної співпраці, а також подальшої взаємодії в межах міжнародних організацій.

Співрозмовники наголосили на важливості дотримання принципів Статуту ООН та міжнародного права. Як відзначено сторонами, взаємна повага до суверенітету і територіальної цілісності є фундаментом, на якому грунтуються двосторонні відносини України і Китаю.

Ввечері 23 грудня невідомі дрони атакували військовий аеродром Міллерово у Ростовській області, РФ.

Завдяки лазівкам у санкціях ЄС російські мільярдери, наближені до президента РФ Володимира Путіна, продовжують заробляти на торгівлі з Європою. До таких висновків дійшли автори розслідування онлайн-видання The Insider.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 23 грудня. З початку доби відбулося 235 бойових зіткнень, противник завдав 12 авіаційних ударів із застосуванням 37 КАБ, понад 490 ударів дронами-камікадзе та здійснив більш як три тисячі обстрілів позицій наших військ і населених пунктів із використанням різних типів озброєння.

Результат дослідження уламків балістичної ракети середньої дальності “Орешник”, якою РФ вдарила по Дніпру 21 листопада, засвідчив, що російський президент Володимир Путін вкотре заявив неправдиву інформацію щодо “найновішого озброєння”.

Німеччина надала Україні новий великий пакет озброєнь, значно посиливши українську ППО.