Китай обмежує експорт обладнання для безпілотників – Reuters

Джерело: Reuters

31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси” на тлі ескалації напруженості зі Сполученими Штатами щодо доступу до технологій.

Обмеження на обладнання, зокрема деякі двигуни безпілотників, лазери, комунікаційне обладнання та системи боротьби з дронами, набудуть чинності 1 вересня.

Контроль також торкнеться деяких споживчих безпілотників, і цивільні безпілотники не можуть експортуватися для військових цілей, мовиться у заяві представника уряду.

У Китаї є велика галузь виробництва безпілотників, що експортується на кілька ринків, включаючи США.

Американські законодавці заявили, що понад 50% дронів, проданих у США, виготовлено китайською компанією DJI, і вони є найпопулярнішими, які використовуються службами громадської безпеки.

Читайте також: Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico

31 липня компанія DJI заявила, що завжди суворо дотримується та забезпечує виконання законів і правил країн або регіонів, у яких вона працює, зокрема й нормативні вимоги експортного контролю Китаю.

Німецький рітейлер у березні 2022 року звинуватив DJI у витоку даних про українські військові позиції в Росію.

Раніше міністерство торгівлі Китаю зазначило, що американські та західні ЗМІ поширюють “необґрунтовані звинувачення”, що КНР експортує безпілотники для участі у війні РФ проти України, додавши, що такі повідомлення є спробою “очорнити” китайські фірми. У відомстві пообіцяли посилити експортний контроль стосовно дронів.

У червні Китай оголосив про контроль за експортом деяких металів, які широко використовуються у виробництві мікросхем. Після цього США зробили кроки відносно обмеження доступу КНР до обладнання для виробництва мікросхем.

Зауважимо, розвідка США повідомила, що Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні.

Головний рабин України Моше Асман через пісню та кліп звернувся до Дональда Трампа, закликавши його стати на бік добра у боротьбі проти російської агресії.

Військовослужбовець 4-го Інтернаціонального легіону оборони України з позивним Декстер володіє іноземними мовами, має високооплачувану роботу в міжнародній компанії, складну повсякденну роботу, яка дає гідний прибуток, можливість жити спокійно, стабільно і безпечно, – що ще треба для щастя? Але як справжній чоловік і патріот, доброволець не зміг відсиджуватися осторонь, поки триває війна за волю і незалежність України та всього вільного світу, тож вирішив сказати історії своє слово. Двері Інтернаціонального легіону завжди були і залишаються відкритими для українців. Цей факт, зрештою, і визначив подальший шлях Декстера.

Сьогодні в Іспанії, Португалії та окремих районах Франції сталася масштабна аварія в електромережі. Причина поки що невідома. За інформацією місцевих служб, для повного відновлення електропостачання необхідно 6-10 годин. 

Нове дослідження, опубліковане в The Lancet, виявило, що добавки вітаміну D не забезпечують значного захисту від гострих респіраторних інфекцій, таких як застуда. Незважаючи на популярність вітаміну D у США, де він є другою за поширеністю добавкою, аналіз 46 досліджень за участю понад 64 000 осіб показав, що його прийом не знижує ймовірність захворіти, незалежно від віку, дозування чи рівня вітаміну в організмі.

Кажани — маловивчені  й водночас надзвичайно важливі для екосистеми тварини. Їх часто бояться, не розуміють, або просто не помічають. Але саме вони щоночі захищають нас від комах-шкідників та слугують біоіндикаторами змін у довкіллі. В Україні ці створіння дедалі частіше стають жертвами людської необізнаності, кліматичних змін та війни.