Китай обмежує експорт обладнання для безпілотників – Reuters
Джерело: Reuters
31 липня уряд Китаю оголосив про введення експортного контролю над деякими безпілотними літальними апаратами та обладнанням, пов’язаним з ними, заявивши, що хоче захистити “національну безпеку та інтереси” на тлі ескалації напруженості зі Сполученими Штатами щодо доступу до технологій.
Обмеження на обладнання, зокрема деякі двигуни безпілотників, лазери, комунікаційне обладнання та системи боротьби з дронами, набудуть чинності 1 вересня.
Контроль також торкнеться деяких споживчих безпілотників, і цивільні безпілотники не можуть експортуватися для військових цілей, мовиться у заяві представника уряду.
У Китаї є велика галузь виробництва безпілотників, що експортується на кілька ринків, включаючи США.
Американські законодавці заявили, що понад 50% дронів, проданих у США, виготовлено китайською компанією DJI, і вони є найпопулярнішими, які використовуються службами громадської безпеки.
Читайте також: Китай таємно передає РФ спорядження для оснащення армії – Politico
31 липня компанія DJI заявила, що завжди суворо дотримується та забезпечує виконання законів і правил країн або регіонів, у яких вона працює, зокрема й нормативні вимоги експортного контролю Китаю.
Німецький рітейлер у березні 2022 року звинуватив DJI у витоку даних про українські військові позиції в Росію.
Раніше міністерство торгівлі Китаю зазначило, що американські та західні ЗМІ поширюють “необґрунтовані звинувачення”, що КНР експортує безпілотники для участі у війні РФ проти України, додавши, що такі повідомлення є спробою “очорнити” китайські фірми. У відомстві пообіцяли посилити експортний контроль стосовно дронів.
У червні Китай оголосив про контроль за експортом деяких металів, які широко використовуються у виробництві мікросхем. Після цього США зробили кроки відносно обмеження доступу КНР до обладнання для виробництва мікросхем.
Зауважимо, розвідка США повідомила, що Китай допомагає РФ уникнути західних санкцій та, ймовірно, надає Москві військові технології та технології подвійного призначення для використання в Україні.
- Китайський імпорт ключових енергетичних товарів з Росії зріс до історичного максимуму.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
У провінції Тартус на заході Сирії 14 поліцейських загинули, ще 10 зазнали поранення під час спроби заарештувати колишнього офіцера, пов’язаного зі скандально відомою в’язницею Седная. Міністр внутрішніх справ нової сирійської влади назвав нападників “залишками” режиму Асада та пообіцяв суворо покарати тих, хто загрожує безпеці країни.
Професор Офер Файнерман та його команда з Інституту Вейцмана провели змагання, щоб з’ясувати, хто краще керуватиме великим вантажем у лабіринті. Результати дослідження, опубліковані в Proceedings of the National Academy of Sciences, розкривають нові аспекти групового прийняття рішень і порівнюють переваги та недоліки співпраці й дій поодинці.
Бійці 28 ОМБр ім. Лицарів Зимового Походу повідомили, що до них у полон здався громадянин Єгипту, який воював проти України на боці військ РФ.
П’ятий президент України та лідер “Європейської Солідарності” впевнений, що Україна повинні посилити співпрацю з Республіканською партією, аби мати посилену підтримку з боку США.
В’ячеславу Зінченку, фігуранту справи про вбивство громадської діячки Ірини Фаріон, висунули нові обвинувачення. Його підозрюють в умисному вбивстві з мотивів національної нетерпимості через виконання потерпілою громадського обов’язку, а також у незаконному поводженні зі зброєю.