Китай призупиняє плани будівництва посольства в Лондоні – Reuters

Джерело: Reuters

Китай призупинить плани зі зведення нового посольства в Лондоні, рішення, яке може посилити дипломатичну напруженість, коли обидві країни хочуть відновити зіпсовані відносини.

Джерела повідомили, що Пекін пропустив останній термін 10 серпня, щоб оскаржити протидію місцевої ради його планам щодо нового посольства після того, як містяни виступили проти.

Натомість передбачається, що Китай домагатиметься від британського уряду обіцянки втрутитися, якщо повторно подасть заявку на планування.

Міністерство закордонних справ Китаю у своїй заяві закликало британський уряд виконати своє “міжнародне зобов’язання” – допомогти побудувати нове посольство та заявило, що Китай хоче знайти рішення “на основі взаємної вигоди”.

Представник уряду Великої Британії заявив, що система планування є “відкритою та прозорою”.

Питання планування зазвичай вирішують місцеві ради, і заявники мають можливість оскаржити рішення, якщо вони бажають це зробити.

У 2018 році Китай вперше оголосив про плани побудувати нове посольство в Лондоні відповідно до своїх зростаючих амбіцій, купивши землю на місці колишнього Королівського монетного двору – приблизно за 318 мільйонів доларів.

У КНР сподівалися побудувати посольство, яке було б найбільшим представництвом Китаю в Європі та майже вдвічі більшим за представництво у Вашингтоні.

Однак місцеві члени ради відхилили пропозицію наприкінці 2022 року, з міркувань безпеки та впливу на мешканців. Уряд Китаю мав час до четверга, щоб оскаржити це рішення.

Китайські посадовці висловили розчарування британському уряду через його неспроможність посприяти дозволу на планування.

Двосторонні відносини нещодавно досягли найнижчого рівня за десятиліття після того, як Велика Британія обмежила китайські інвестиції через занепокоєння національною безпекою та висловила застереження з приводу посилення військової та економічної наполегливості Пекіна.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 19:00 16 червня. За добу кількість бойових зіткнень по всій лінії фронту зросла до 88.

Віталій Ступаєнко, ведучий івенту, з якого вигнали одеситку Юлію Карабаджак через мовне питання, вже записав відео з вибаченнями, пояснивши поведінку організаторів “недоопрацюванням”.

16 червня, підбиваючи підсумки дводенного Глобального саміту миру у Швейцарії, президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна планує вже за кілька місяців провести другий аналогічний захід, на якому гіпотетично може бути присутній представник від РФ.

16 червня у Грузії сталися три землетруси. Перші підземні поштовхи зафіксували о 17:16.

Пошановувачі американського телесеріалу “Бріджертони” від Netflix вже встигли насолодитися прем’єра 3 сезону, яка відбулася 16 травня і 13 червня. Нині ж стрічка доступна для перегляду в українській озвучці.