Китай призупиняє плани будівництва посольства в Лондоні – Reuters
Джерело: Reuters
Китай призупинить плани зі зведення нового посольства в Лондоні, рішення, яке може посилити дипломатичну напруженість, коли обидві країни хочуть відновити зіпсовані відносини.
Джерела повідомили, що Пекін пропустив останній термін 10 серпня, щоб оскаржити протидію місцевої ради його планам щодо нового посольства після того, як містяни виступили проти.
Натомість передбачається, що Китай домагатиметься від британського уряду обіцянки втрутитися, якщо повторно подасть заявку на планування.
Міністерство закордонних справ Китаю у своїй заяві закликало британський уряд виконати своє “міжнародне зобов’язання” – допомогти побудувати нове посольство та заявило, що Китай хоче знайти рішення “на основі взаємної вигоди”.
Представник уряду Великої Британії заявив, що система планування є “відкритою та прозорою”.
Питання планування зазвичай вирішують місцеві ради, і заявники мають можливість оскаржити рішення, якщо вони бажають це зробити.
У 2018 році Китай вперше оголосив про плани побудувати нове посольство в Лондоні відповідно до своїх зростаючих амбіцій, купивши землю на місці колишнього Королівського монетного двору – приблизно за 318 мільйонів доларів.
У КНР сподівалися побудувати посольство, яке було б найбільшим представництвом Китаю в Європі та майже вдвічі більшим за представництво у Вашингтоні.
Однак місцеві члени ради відхилили пропозицію наприкінці 2022 року, з міркувань безпеки та впливу на мешканців. Уряд Китаю мав час до четверга, щоб оскаржити це рішення.
Китайські посадовці висловили розчарування британському уряду через його неспроможність посприяти дозволу на планування.
Двосторонні відносини нещодавно досягли найнижчого рівня за десятиліття після того, як Велика Британія обмежила китайські інвестиції через занепокоєння національною безпекою та висловила застереження з приводу посилення військової та економічної наполегливості Пекіна.
- Politico: Китай не такий потужний, як може вважати Захід – і ось чому.
- Глава MI6 назвав Китай “абсолютним співучасником” вторгнення Росії в Україну.
- Китай та РФ розпочали спільні навчання в Японському морі.
- Китай не заслуговує довіри у своїй підтримці України – уряд Німеччини.
- Китай посів місце головного торгового партнера Казахстану замість Росії.
- Ван І запропонував переговори на високому рівні між Китаєм, Японією та Південною Кореєю.
Американський мільярдер, очільник департаменту урядової ефективності (DOGE) та власник платформи Х Ілон Маск заявив, що Україна може бути причетна до кібератаки проти платформи. Невдовзі заяву Маска спростували.
Триває 1117-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 894 тисячі осіб.
У Львові хірурги врятували 3-місячну дівчинку, яка могла померти за лічені години через пухлину легені розміром з долоню.
Колишній службовець Нацгвардії штату Массачусетс Джек Тейшейра, який у 2023 році здійснив витік секретних документів про війну Росії проти України, заявив, що в такий спосіб хотів “викрити брехню” адміністрації Байдена.
Засновник месенджера Telegram Павло Дуров, якого у Франції звинувачують у численних правопорушеннях, пов’язаних з організованою злочинністю, з дозволу влади залишив країну.