Китай сподівається, що США «зроблять більше» для сприяння діалогу

Джерело: Reuters

У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.

За минулі місяці спілкування між офіційними особами обох сторін дещо посилилося, що призвело до певного покращення стосунків, які були напруженими роками через такі питання, як Тайвань, походження COVID-19 і звинувачення Китаю у шпигунстві.

Ми сподіваємося, що Сполучені Штати підуть нам назустріч, зроблять більше кроків, які сприятимуть китайсько-американському діалогу, — мовиться в заяві МЗС КНР.

У відомстві також додали, що Китай завжди розглядав двосторонні зв’язки на принципах “взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці”.

Ця заява була зроблена у відповідь на прохання Reuters прокоментувати повідомлення держсекретаря США Ентоні Блінкена, який минулого тижня побажав китайському народу “миру, щастя та процвітання” напередодні національного дня.

Хоча Блінкен привітав співпрацю Китаю у розв’язанні спільних проблем у сфері клімату, громадського здоров’я, боротьби з наркотиками, продовольчої безпеки та глобальної макроекономічної стабільності, він не згадав про будь-яку співпрацю в галузі технологій.

Адміністрація Байдена обмежила експорт чіпів до Китаю, заявивши, що прагнуть позбавити доступ Пекіна до новітніх технологій, які можуть сприяти розвитку військових дій. Китай відповів звинуваченнями в економічному примусі.

Попри періодичні загострення, нині зростають очікування, що нещодавні раунди переговорів на високому рівні можуть допомогти прокласти шлях до зустрічі між президентом США Джо Байденом і главою Китаю Сі Цзіньпіном вже цього року.

Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.

Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, який проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.

Французький режисер, сценарист, кінопродюсер Люк Бессон, відомий за фільмами “Пʼятий елемент”, “Таксі”, “Люсі”, “Перевізник”, виступив на онлайн-конференції на форумі “Культура. Медіа. Цифра” у Москві, який відбувся 13-14 листопада.

У Новій Зеландії тисячі людей беруть участь у марші протесту до столиці Веллінгтон через законопроєкт, який переглядає принципи Договору Вайтангі — засновницького документа, підписаного між британською короною та корінними маорі 1840 року. Марш, відомий як хікой, триває вже дев’ять днів і охоплює міста по всій країні.

Президент Володимир Зеленський заявив, що під час комбінованої російської атаки по Україні 17 листопада пілоти винищувачів F-16 знищили близько 10 повітряних цілей окупантів.

Після оголошення про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США в країні різко зріс попит на екстрену контрацепцію, а також абортивні й гендерно афірмативні препарати.