Китай сподівається, що США «зроблять більше» для сприяння діалогу
Джерело: Reuters
У Китаї висловили сподівання, що Сполучені Штати “зроблять більше кроків”, які сприятимуть китайсько-американському діалогу.
За минулі місяці спілкування між офіційними особами обох сторін дещо посилилося, що призвело до певного покращення стосунків, які були напруженими роками через такі питання, як Тайвань, походження COVID-19 і звинувачення Китаю у шпигунстві.
Ми сподіваємося, що Сполучені Штати підуть нам назустріч, зроблять більше кроків, які сприятимуть китайсько-американському діалогу, — мовиться в заяві МЗС КНР.
У відомстві також додали, що Китай завжди розглядав двосторонні зв’язки на принципах “взаємної поваги, мирного співіснування та взаємовигідної співпраці”.
Ця заява була зроблена у відповідь на прохання Reuters прокоментувати повідомлення держсекретаря США Ентоні Блінкена, який минулого тижня побажав китайському народу “миру, щастя та процвітання” напередодні національного дня.
Хоча Блінкен привітав співпрацю Китаю у розв’язанні спільних проблем у сфері клімату, громадського здоров’я, боротьби з наркотиками, продовольчої безпеки та глобальної макроекономічної стабільності, він не згадав про будь-яку співпрацю в галузі технологій.
Адміністрація Байдена обмежила експорт чіпів до Китаю, заявивши, що прагнуть позбавити доступ Пекіна до новітніх технологій, які можуть сприяти розвитку військових дій. Китай відповів звинуваченнями в економічному примусі.
Попри періодичні загострення, нині зростають очікування, що нещодавні раунди переговорів на високому рівні можуть допомогти прокласти шлях до зустрічі між президентом США Джо Байденом і главою Китаю Сі Цзіньпіном вже цього року.
Зауважимо, посол Китаю в Сполучених Штатах Се Фен зазначив, що адміністрація Байдена може допомогти відновити напружені відносини, почавши з “практичних” кроків, зокрема таких як відновлення укладеного десятиліттями пакту про наукову співпрацю.
- Дипломати Південної Кореї, Китаю та Японії домовилися, що лідери їхніх країн зустрінуться у “якнайшвидший зручний час”.
- Уряд США запровадив нові санкції проти п’яти російських та 11 китайських компаній через їх роль у постачанні компонентів для безпілотників в РФ.
- Уряд Китаю планує запустити новий державний інвестиційний фонд задля залучення близько 40 мільярдів доларів для свого напівпровідникового сектора. У такий спосіб Пекін прагне наздогнати США та інших суперників.
- Китай підтримуватиме незалежну та неупереджену позицію щодо України та намагатиметься знайти політичне врегулювання цього питання.
Український фільм “БожеВільні” режисера Дениса Тарасова здобув головну нагороду на Міжнародному етнографічному кінофестивалі “ОКО”, який проходив у Болгарії з 8 по 15 листопада.
Французький режисер, сценарист, кінопродюсер Люк Бессон, відомий за фільмами “Пʼятий елемент”, “Таксі”, “Люсі”, “Перевізник”, виступив на онлайн-конференції на форумі “Культура. Медіа. Цифра” у Москві, який відбувся 13-14 листопада.
У Новій Зеландії тисячі людей беруть участь у марші протесту до столиці Веллінгтон через законопроєкт, який переглядає принципи Договору Вайтангі — засновницького документа, підписаного між британською короною та корінними маорі 1840 року. Марш, відомий як хікой, триває вже дев’ять днів і охоплює міста по всій країні.
Президент Володимир Зеленський заявив, що під час комбінованої російської атаки по Україні 17 листопада пілоти винищувачів F-16 знищили близько 10 повітряних цілей окупантів.
Після оголошення про перемогу Дональда Трампа на президентських виборах у США в країні різко зріс попит на екстрену контрацепцію, а також абортивні й гендерно афірмативні препарати.