Китай замінив російському «Газпрому» лише 11% втрачених європейських постачань
Джерело: The Moscow Times
Голові правління російського “Газпрому” Олексію Міллеру залишається лише мріяти про такі об’єми продажу газу до Китаю, скільки до повномасштабної війни РФ направляла до Європи. Наразі ж навіть збільшення цих постачань зможе компенсувати всього 11% втраченого ринку.
Минулого року обсяг постачань газу з Росії до КНР газопроводом “Сила Сибіру” збільшився до 23 млрд куб м, або в 1,5 раза, тоді як зростання постачань до КНР на 7 млрд куб м лише частково компенсувало їх зменшення до Європи на 38 млрд куб м, до 30 млрд куб м у 2023 році, – інформує центробанк РФ, посилаючись на дані “Газпрому” та Bruegel.
Аналітики вважають, що порівняння з 2022 роком не дуже показове, адже тоді приблизно півроку постачання трубопровідного газу до Європи різко знизилися, зокрема через розв’язану Росією “газову війну”, а потім через підрив “Північного потоку” на дні Балтійського моря. Коректніше порівнювати експорт із довоєнним 2021 роком.
Читайте також: Експортні амбіції російського «Газпрому» тепер переважно в руках Китаю – Bloomberg
Тоді “Газпром” експортував 185 млрд куб м газу. З них приблизно 10 млрд — до Китаю, водночас основний обсяг прямував до Європи – 145 млрд куб м. Результатом саморуйнівної газової війни стало зниження постачань до Європи на 115 млрд куб м, з яких Китай замістив лише 13 млрд.
Зазначається, що постачання до Європи продовжать скорочуватися. Цього року закінчиться дія контракту на транзит російського газу через Україну, і навряд чи його буде продовжено. ЄС уже закликав Австрію та інші країни, які продовжують закуповувати значну частину газу у “Газпрому” шукати заміну російському паливу.
Читайте також: ЄС планує зробити довгострокові спільні закупівлі неросійського газу — Bloomberg
Раніше ми повідомляли, що Кремль відчайдушно потребує порятунку з Китаю, пропонуючи збільшити постачання газу вп’ятеро — до 100 млрд кубометрів на рік. Водночас проєкт трубопроводу “Сила Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубів, який президент РФ Володимир Путін просуває майже 8 років, так і не зустрів ентузіазму в Пекіні.
Хоча Путін називав Сі “дорогим другом”, хвалив Пекін за успіхи проєкту “Один пояс — один шлях” та заявляв про “великі перспективи” двосторонніх відносин, китайські посадовці так і не підписали контракт на додаткові постачання російського газу та будівництво трубопроводу “Сила Сибіру-2”.
- Обвальне падіння експорту газу з РФ та необхідність фінансування військового бюджету Кремля штовхають російську компанію “Газпром” на край фінансової катастрофи.
- Болгарія ввела високі податки на нафтогазові підприємства, що належать Росії, аби зробити їх менш прибутковими та змусити європейських покупців шукати альтернативні варіанти.
- Після багатьох років зосередження “Газпрому” на трубопроводах до Європи та недостатніх інвестицій у потужності зрідженого природного газу у Путіна обмежуються можливості його влади, і це стане очевидним, коли він зустрінеться зі своїм колегою Сі Цзіньпіном у Пекіні наступного тижня.
- Російські мільярдери спонсорують найманців для війни проти України – розслідування.
- Туркменістан застеріг Росію від спроб розширити свій вплив на ланцюг постачання природного газу в Середню Азію та Китай після того, як Росія заявила, що більше країн можуть приєднатися до її “газового союзу” з Казахстаном і Узбекистаномю
Україна та США близькі до підписання рамкової угоди про використання рідкісноземельних металів уже цього тижня. Це стало можливим після того, як Київ отримав важливу поступку від адміністрації Дональда Трампа: доходи від угоди не враховуватимуться як компенсація за минулу військову допомогу.
Колишньому президенту-утікачу Віктору Януковичу 28 квітня призначили 15 років позбавлення волі. Цього разу вирок винесли за організацію незаконного переправлення осіб через кордон та підбурювання до дезертирства.
Сенатор від республіканців Джон Кеннеді заявив, що російський президент Володимир Путін дурить президента США Дональда Трампа, і йому слід дати зрозуміти, що Сполучена Штати “готові перетворити його й РФ на корм для риб”.
Уранці 28 квітня під час виконання комплексного бойового завдання з авіаційної підтримки військ та відбиття повітряного нападу ворожих ударних БпЛА, був втрачений винищувач Су-27 Повітряних сил.
Через російську атаку в ніч на 24 квітня у Києві кількість загиблих зросла до 13.