Лавров заявив, що Росію не влаштує перемир’я «без юридичних гарантій»

Джерело: The Moscow Times

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Москву не влаштує перемир’я з Києвом, оскільки російська сторона, мовляв, потребує “юридично зобов’язуючих гарантій”.

Лавров скаржиться, що можливість перемир’я лише “дадуть Києву змогу накопичити сили” для подальших спроб завдати Росії “стратегічної поразки, виконуючи вказівки своїх господарів”.

Перемир’я нас не влаштує. Нам потрібні надійні юридично зобов’язуючі домовленості, спрямовані на усунення головних причин конфлікту, — додав він.

Так, за словами російського міністра, необхідно працювати над довгостроковим “врегулюванням кризи в Європі”, включаючи українську, з “обов’язковим юридичним закріпленням досягнутих домовленостей”.

Лавров також заявив, що повернення Дональда Трампа до Білого дому зовсім не означає автоматичного початку переговорів між Росією та США.

Ми ніколи не заявляли, що з приходом адміністрації Трампа обов’язково розпочнеться переговорний процес із глобальної безпеки чи з питань України, — додав росіянин.

Він також акцентував, що Москва не має ілюзій щодо легкого “вирішення українського конфлікту”. За його словами, врегулювання можливе лише в межах домовленостей, які забезпечать “надійну безпеку та стабільність у Європі, враховуючи інтереси Росії та інших країн”.

Додамо, про готовність Кремля до переговорів раніше заявив заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв після зустрічі із головою КНР Сі Цзіньпіном.

Медведєв зауважив: Москва розпочне діалог, якщо Київ прийме “реалії”, та врахує умови, озвучені раніше главою РФ Володимиром Путіним.

Путін у червні висунув низку умов для початку переговорного процесу. Зокрема: виведення українських військ з територій, які Росія частково окупувала, але не контролює повністю.

18 жовтня на зустрічі із журналістами країн БРІКС Путін заявив про готовність обговорювати завершення війни на умовах, запропонованих навесні 2022 року. Згодом, 24 жовтня, після саміту БРІКС у Казані, він знову наголосив на відкритості до переговорів, включаючи можливість “розумних компромісів”. 5 листопада Путін повторив, що Росія готова до діалогу, а 7 листопада на засіданні клубу “Валдай” він привітав Дональда Трампа з перемогою на виборах президента США, зазначивши, що намір Трампа завершити війну “вартий уваги”.

Президент України Володимир Зеленський, який раніше заявляв про необхідність повернення до кордонів 1991 року для початку переговорів, у листопаді припустив, що окуповані території можна буде повернути дипломатичним шляхом. Однак він наголосив, що припинення вогню можливе лише у разі отримання Україною запрошення до НАТО. Міністерство закордонних справ України підтримало цю позицію, заявивши, що членство країни у НАТО є єдиним гарантом миру. Усі інші гарантії безпеки відкинуто.

Своєю чергою, Генеральний секретар НАТО Марк Рютте закликав відтермінувати можливі мирні переговори з Росією, доки Україні постачать достатньо військової допомоги західні союзники. За його словами, це необхідно, щоб Київ зміцнив свої позиції на полі бою та здобув перевагу у перемовинах.

  • Якщо між Києвом та Москвою укладуть будь-яку угоду про припинення вогню, країни Європи можуть направити в Україну свої війська, повідомили на умовах анонімності одразу два джерела під час зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО, що проходив 3-4 грудня в Брюсселі.
  • Високопосадовець НАТО підтвердив, що Франція та Велика Британія розмірковують над тим, аби розмістити свої війська в Україні.
  • Раніше Le Monde інформувала про те, що Франція та Британія планують очолити військову коаліцію в Україні та відновили дискусії про можливе розміщення своїх військ в Україні.

Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу “Равлик”.

Президент Володимир Зеленський повідомив, що Україна передала Сирії допомогу у вигляді 500 тонн українського пшеничного борошна.

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розпустив бундестаг (парламент ФРН).

Сергій Рябков, заступник глави МЗС РФ, який курує контроль над озброєнням, застеріг США від відновлення ядерних випробувань після повернення у Білий дім Дональда Трампа.

Рахункова палата повідомила, що більшість медичного обладнання, яке Міністерство охорони здоров’я закупило у 2023, досі не почали використовувати.