Лідер ХДС Мерц заявив про відповідальність Китаю за численні війни по всьому світу
Джерело: DW
Після поїздки канцлера Німеччини Олафа Шольца до Китаю глава опозиційного Християнсько-демократичного союзу Фрідріх Мерц поклав на уряд у Пекіні часткову відповідальність за численні війни та кризи по всьому світу.
Китай поводиться все більш репресивно всередині країни і все більш агресивно за кордоном. Так, Китайська Народна Республіка стає все більш серйозною загрозою і нашій безпеці, – заявив Мерц.
На думку лідера найбільшої опозиційної партії Німеччини, Китай не зацікавлений у закінченні війни РФ проти України.
Такі країни, як Північна Корея, підтримуються Китаєм, як і агресивна війна Росії проти України, – наголосив Мерц.
Він зазначив, що хоча Китай, ймовірно, мав певний стримуючий вплив на главу РФ Володимира Путіна, ця країна “навряд чи візьме участь у будь-якій конференції, яку скликатимуть для припинення агресивної війни Росії проти України.
Зауважимо, високопосадовці США 12 квітня, заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, допомагаючи Москві нарощувати оборонне виробництво за допомогою великої кількості верстатів, мікроелектроніки, технологій безпілотників і крилатих ракет.
Посадовці на умовах анонімності сказали, що президент США Джо Байден порушив це питання з президентом Китаю Сі Цзіньпіном під час їхньої недавньої телефонної розмови, і що це є темою для обговорення з союзниками США в Європі та в усьому світі.
Один посадовець розповів, що китайські матеріали заповнюють критичні прогалини в російському виробничому циклі оборонного виробництва та допомагають Росії здійснювати “найамбітнішу оборонну експансію з радянських часів і у швидший термін, ніж ми вважали можливим на початку цього конфлікту”.
- США попереджають, що Китай посилив підтримку Росії, включно з наданням геопросторової розвідки, допомогаючи РФ воювати проти України.
- Згідно з даними аналітичних компаній LSEG, Kpler і Vortexa, російський нафтовий танкер “Liteyny Prospect”, який потрапив під санкції, пришвартувався в китайському порту Хуанхуа, щоб вивантажити 700 000 барелів російської сирої нафти “Сокіл”.
- Глава МЗС Китаю Ван І заявив, що Пекін пропонує провести міжнародну конференцію для врегулювання, як він назвав “кризи” в Україні.
- Росія обійшла Саудівську Аравію, ставши головним постачальником сирої нафти в Китай в 2023 році. Китаю вдалося закупити велику кількість нафти зі знижкою для своїх переробних заводів, попри західні санкції.
Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли Костянтинівку та Райгородок на Донеччині. Внаслідок атак загинули двоє мирних жителів, ще двоє отримали поранення.
До мережі потрапило відео з передової, де небайдужий чоловік рятує виснажене оленя, що заплуталося в оптоволоконних сітках. На кадрах також видно безліч загиблих тварин — їхні тіла залишилися в пастках.
Радник глави Росії Антон Кобяков під час Петербурзького міжнародного юридичного форуму заявив, що, мовляв, Радянський Союз “з юридичного погляду досі існує”. За його словами, таку думку давно висловлюють “фахівці з конституційного права” — зокрема закордонні.
21 травня президент Володимир Зеленський провів розмову з Генсеком НАТО Марком Рютте. Сторони зокрема обговорили ситуацію на фронті, тиск на Росію, формати перемовин щодо припинення вогню та узгодження санкцій. Також мовилося про подальшу співпрацю України з Альянсом.
Президент США Дональд Трамп під час нещодавньої розмови з європейськими лідерами дав зрозуміти, що вважає цілком реальною перемогу Росії у війні проти України.