Лідер КНДР продемонстрував російському міністру заборонені ракети

Джерело: Reuters

Верховний лідер КНДР Кім Чен Ин супроводжував міністра оборони РФ Сергій Шойгу на оборонній виставці та представив йому заборонені балістичні ракети.

Ракети, здатні нести ядерну зброю, були заборонені відповідно до резолюцій Ради Безпеки ООН, ухвалених за підтримки Росії та Китаю.

Шойгу здійснив перший візит російського міністра оборони до Північної Кореї після розпаду Радянського Союзу. Шойгу також передав Кім Чен Ину листа від президента Росії Володимира Путіна, повідомляють північнокорейські ЗМІ.

Північнокорейський представник зазначив, що Кім Чен Ин “неодноразово висловлював віру в те, що російська армія і народ досягнуть великих успіхів у боротьбі за побудову могутньої країни”.

На фотографіях державних ЗМІ Кім Чен Ин демонструє деякі північноамериканські балістичні ракети. Інше зображення показало те, що, за словами аналітиків, схоже на новий дрон.

Один аналітик сказав, що перевірка Шойгу північнокорейського ракетного візиту свідчить про згоду Росії з ядерною програмою Північної Кореї.

“Ми пройшли довгий шлях від того, як Північна Корея уникала демонстрації свого ядерного потенціалу, коли в місті були високопоставлені іноземні чиновники з Росії та Китаю. Особиста поїздка Шойгу – і бажання Шойгу сфотографуватися з Кімом під час цієї поїздки – є доказом того, що Москва самовдоволена ядерною модернізацією Північної Кореї”, — сказав Анкіт Панда з американського Фонду Карнеґі  за міжнародний мир.

Прессекретар Пентагону Джон Кірбі заявив:

“Це не було секретом… Пан Путін звертається до інших країн за допомогою та підтримкою у веденні його війни в Україні. І це включає, як ми знаємо, певні контакти з КНДР”.

Білий дім заявив, що Північна Корея підтримує Кремль у його війні з Україною та відправляє зброю в Росію. Північна Корея та Росія заперечують це.

Сенатори США Чак Грасслі (республіканець) та Емі Клобучар (демократка) очолили групу з семи законодавців, котрі спільно подали двопартійну резолюцію з вимогою повернути усіх викрадених росіянами українських дітей до підписання будь-якої остаточної мирної угоди стосовно війни Росії проти України.

У США зростає занепокоєння щодо недостатньої жорсткості президента Дональда Трампа у ставленні до Росії. Згідно з опитуванням Harvard CAPS/Harris Poll, 59% американських виборців вважають, що глава Білого дому недостатньо рішучий у протистоянні з господарем Кремля Володимиром Путіним.

Державний секретар США Марко Рубіо під час слухань у Комітеті з міжнародних відносин пояснив, що причина продовження російсько-української війни у тому, що Росія хоче те, що їй не належить, тоді як Україна прагне повернути втрачені території засобами, які можуть бути недосяжні військовим шляхом.

Станом на 20 травня 2025 року більш як 800 бійців 12-ї бригади НГУ “Азов” вже третій рік перебувають у російському полоні. Про це нагадав командир 1-го корпусу НГУ “Азов”, Герой України, полковник Денис Прокопенко.

Український шеф-кухар колумбійського походження Ектор Хіменес-Браво долучився до 429-го полку БПЛА “Ахіллес”.