Лідери західних країн не отримали запрошень на саміт БРІКС
Джерело: News24 із посиланням на заяву посла ПАР у БРІКС Аніла Суклала.
Південно-Африканська Республіка, яка раніше повідомляла, що до блоку БРІКС хочуть приєднатися деякі європейські країни, не надіслала запрошення на серпневий саміт лідерам західних держав.
За словами Суклала, запрошення надіслано лідерам країн Глобального Півдня, а такі країни, як США, Велика Британія і Франція, не запрошено. При цьому президент Франції Емманюель Макрон раніше заявляв, що хоче взяти участь у саміті.
Також посол зауважив, що хоч ПАР і не запрошувала західні країни, у БРІКС продовжують розмовляти з ними: “Ми взаємодіємо зі спільнотою з точки зору вирішення спільних глобальних проблем”.
“БРІКС завжди вважався інклюзивною організацією, хоча ми відстоюємо питання, що стосуються Глобального Півдня і вирішення основних проблем, які існують в глобальній геополітиці, фінансовій та економічній архітектурі, майже через вісім років після того, як були сформовані інститути ООН”, – прокоментував він.
Водночас Суклал додав, що основну увагу на саміті буде зосереджено на континентальній (африканській) угоді про вільну торгівлю. Також він нагадав, що після саміту розпочнеться офіційний візит до Південної Африки лідера Китаю Сі Цзіньпіна.
Раніше стало відомо, що саміт Росія-Африка, який мав би продемонструвати нові дипломатичні зв’язки РФ і, за заявами Кремля, “важливий, як ніколи”, відбудеться в умовах бойкоту з боку більшості глав африканських держав.
Так, 38 із 54 країн Африки не відправили своїх лідерів на саміт, запланований 27–28 липня за участю президента РФ Володимира Путіна.
- The Times повідомило, що влада Південної Африки попросила російського президента Володимира Путіна не приїжджати на саміт БРІКС, а долучитися до зустрічі в онлайн-форматі.
- Рамафоса розповів, що лідери держав-учасниць саміту БРІКС обговорять повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
- Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба прибув до Екваторіальної Гвінеї в межах свого третього африканського туру.
У п’ятницю, 4 квітня в Києві відбулися зустрічі представників Франції, Великої Британії та України щодо розміщення військового контингенту. Президент України Володимир Зеленський поділився підсумками зустрічі.
Національний фонд гуманітарних наук США (National Endowment for the Humanities) припинив фінансування видавничої програми Українського наукового інституту Гарвардського університету, в рамках якої публікувались книги українських авторів в англійському перекладі.
Нове опитування показало, що Александрія Окасіо-Кортес має більшу підтримку серед демократів у Нью-Йорку, ніж багаторічний сенатор Чак Шумер.
Увечері 4 квітня російська армія атакувала балістикою Кривий Ріг Дніпропетровської області, внаслідок чого загинули 16 цивільних, серед них 6 дітей.
Голова Федеральної резервної системи Джером Пауелл заявив, що нові тарифи, запроваджені адміністрацією Трампа, ймовірно, призведуть до вищої інфляції та сповільнення економічного зростання США.