Лубінець: Близько 40% повернутих з полону мали статус зниклих безвісти
Джерело: Дмитро Лубінець
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив, що близько 40% повернутих з російського полону людей мали статус зниклих безвісти та не були підтверджені Міжнародним комітетом Червоного Хреста.
Він розповів родичам захисників, що для України немає юридичної відмінності між зниклими безвісти та тими, хто має статус військовополонених.
“Ми щоденно докладаємо всіх зусиль, щоб повернути кожного і кожну!”, – наголосив Лубінець.
- Букви поспілкувались з Марією, сестрою зниклого безвісти військового про військовий шлях її брата, те, як змінилась ситуація, коли батальйон передали у підпорядкування іншій бригаді, отримання наказу про бойове завдання у “сірій зоні”, свідчення побратимів, що вижили понад сорок днів перебуваючи впритул до ворога, а також про те, чи ведеться розслідування обставин і що зараз відомо про ситуацію у цій же бригаді.
- Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.
- За оцінками аналітиків, українська операція в Курській області спричинила збільшення стимулів для Росії до участі в обміні військовополоненими. Таким чином, 14 вересня Україна та Росія провели третій обмін військовополоненими з моменту початку операції ЗСУ на Курщині.
Криза пального у тимчасово окупованому Криму почала впливати на ринок праці: жителі повідомляють про затримки зарплат, звільнення та вимушені неоплачувані відпустки.
Росія здатна продовжувати війну проти України ще протягом кількох років, попри втрати та економічний тиск. Про це заявив очільник Агентства розвідки Польщі Павел Шота, попередивши, що Кремль може рухатися до подальшої ескалації та тестування НАТО.
28 червня російські війська здійснили авіаційні удари по одному з районів Запоріжжя. Внаслідок чергової атаки загинули двоє цивільних, ще 16 осіб постраждали.
Сили оборони здійснили удари по двох нафтопереробних заводах у Росії, залізничному мосту в тимчасово окупованому Криму, складу боєприпасів на окупованій Донеччині. Також у Генштабу підтвердили ураження заводу “Титан-Барикади” у Волгограді.
У ніч на 28 червня російські війська під час чергового масованого обстрілу пошкодили фармацевтичне підприємство “Дарниця” у Києві.