Литовські школярі відмовилися змагатися з росіянами в чемпіонаті з робототехніки

Джерело: LRT
Литовські школярі, які брали участь у змаганнях з робототехніки в Італії, відмовилися змагатися в одній групі з росіянами. У зв’язку з цим дві литовські команди – “Litbot” і “Lituanica X” – дискваліфіковано.
Як розповіли у виданні, в Італії проходять міжнародні змагання з робототехніки. Найсильніші команди Європи змагаються за можливість поїхати на світові змагання (аналог Олімпіади з робототехніки) у Г’юстоні (США).
Дізнавшись, що російські команди також беруть участь у змаганнях, представники Литви написали листа з проханням не допускати до участі росіян, але його було відхиленр рішенням організаторів.
Водночас литовські учасники просили не включати їх у спільні команди із росіянами. Спершу організатори погодилися на цю умову, проте на самих змаганнях не виконали її.
“Це ситуація, коли розуму і серцям молодих людей довелося ухвалювати рішення, які часто не можуть прийняти і самі дорослі. І вони прийняли ці рішення – відмовилися брати участь у боях в одній команді з росіянами, втратили очки, які були так необхідні їхнім командам, хоча були одними з лідерів на цих змаганнях. Вони просто підняли прапори Литви й України і тримали їх увесь час, поки пробігали тяжкі хвилини їхньої принципової відстороненої боротьби. Багато з них, мабуть, внутрішньо переживали, навіть героїчно стримували сльози. Але це були найсильніші хвилини їхнього мовчання і опору”, – прокоментував представник команди Юстас Гавенас.

Фото: Юстас Гавенас
- Парламент Латвії в четвер, 1 лютого, проголосував за заборону своїм національним збірним грати з будь-якими збірними Росії та Білорусі, незалежно від того, під яким прапором вони будуть змагатися.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.