Литва надасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ

Джерело: пресслужба литовської компанії

Литовський оператор електростанцій Ignitis Gamyba уклав угоду з українським оператором розподільчих мереж щодо передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.

Хоча Ignitis Gamyba не уточнює, з якою українською компанією було підписано угоду, за даними Deutsche Welle, йдеться про Хмельницькобленерго.

“Ми підписали контракт, який дозволяє нам збільшити масштаби гуманітарної допомоги Україні. Ми вибрали обладнання ТЕЦ-3 цілеспрямовано — воно не тільки підходить для енергетичної інфраструктури України, а й відповідає потребам, заявленим оператором електромереж”, – прокоментувала Аста Сунгайлене, керівник Ignitis Gamyba.

Вільнюська ТЕЦ-3 була зупинена у 2015 році через високі експлуатаційні витрати, хоча до цього вона працювала 30 років і постачала тепло близько половині домогосподарств Вільнюса.

Ignitis Gamyba підтверджує, що обладнання ТЕЦ-3 є повністю працездатним, попри дев’ятирічний простій.

У переданий пакет входить понад 300 одиниць критичного обладнання. З міркувань безпеки компанія не розкриває інформацію про номенклатуру обладнання, потужності та електростанції, для яких воно призначене.

Процес передачі обладнання відбуватиметься у кілька етапів.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.