Литва надасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ
Джерело: пресслужба литовської компанії
Литовський оператор електростанцій Ignitis Gamyba уклав угоду з українським оператором розподільчих мереж щодо передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.
Хоча Ignitis Gamyba не уточнює, з якою українською компанією було підписано угоду, за даними Deutsche Welle, йдеться про Хмельницькобленерго.
“Ми підписали контракт, який дозволяє нам збільшити масштаби гуманітарної допомоги Україні. Ми вибрали обладнання ТЕЦ-3 цілеспрямовано — воно не тільки підходить для енергетичної інфраструктури України, а й відповідає потребам, заявленим оператором електромереж”, – прокоментувала Аста Сунгайлене, керівник Ignitis Gamyba.
Вільнюська ТЕЦ-3 була зупинена у 2015 році через високі експлуатаційні витрати, хоча до цього вона працювала 30 років і постачала тепло близько половині домогосподарств Вільнюса.
Ignitis Gamyba підтверджує, що обладнання ТЕЦ-3 є повністю працездатним, попри дев’ятирічний простій.
У переданий пакет входить понад 300 одиниць критичного обладнання. З міркувань безпеки компанія не розкриває інформацію про номенклатуру обладнання, потужності та електростанції, для яких воно призначене.
Процес передачі обладнання відбуватиметься у кілька етапів.
- Німеччина виступила з ініціативою надати Україні обладнання зі своїх закритих теплових електростанцій (ТЕС), щоб допомогти країні впоратися з енергетичною кризою, що загострилася після останніх російських ударів.
- Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.
- У квітні повідомляли, що Литва надасть Україні обладнання для відновлення пошкоджених російськими ударами енергетичних об’єктів, повідомив міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.