Литва надасть Україні обладнання Вільнюської ТЕЦ

Джерело: пресслужба литовської компанії

Литовський оператор електростанцій Ignitis Gamyba уклав угоду з українським оператором розподільчих мереж щодо передачі обладнання Вільнюської ТЕЦ-3.

Хоча Ignitis Gamyba не уточнює, з якою українською компанією було підписано угоду, за даними Deutsche Welle, йдеться про Хмельницькобленерго.

“Ми підписали контракт, який дозволяє нам збільшити масштаби гуманітарної допомоги Україні. Ми вибрали обладнання ТЕЦ-3 цілеспрямовано — воно не тільки підходить для енергетичної інфраструктури України, а й відповідає потребам, заявленим оператором електромереж”, – прокоментувала Аста Сунгайлене, керівник Ignitis Gamyba.

Вільнюська ТЕЦ-3 була зупинена у 2015 році через високі експлуатаційні витрати, хоча до цього вона працювала 30 років і постачала тепло близько половині домогосподарств Вільнюса.

Ignitis Gamyba підтверджує, що обладнання ТЕЦ-3 є повністю працездатним, попри дев’ятирічний простій.

У переданий пакет входить понад 300 одиниць критичного обладнання. З міркувань безпеки компанія не розкриває інформацію про номенклатуру обладнання, потужності та електростанції, для яких воно призначене.

Процес передачі обладнання відбуватиметься у кілька етапів.

Президент Фінляндії Александер Стубб закликав до розширення Ради Безпеки ООН, скасування її єдиного права вето та зупинення будь-якого члена, який бере участь у незаконній війні, такій як вторгнення Росії в Україну.

В середу, 18 вересня, Північна Корея випустила кілька балістичних ракет малої дальності в бік свого східного узбережжя, про що повідомили Південна Корея та Японія.

Протягом минулої доби, 17 вересня, по всій лінії фронту зафіксовано 194 бойових зіткнень.

Парк бронеавтомобілів українського війська поповнився ще одним зразком бронетехніки, створеним за технологією MRAP. В оборонному відомстві кодифікували та допустили до експлуатації у військах бронеавтомобіль Roshel Senator MRAP виробництва  Канади.

Сполучені Штати Америки перекинули на острів Шемія біля узбережжя Аляски кілька підрозділів повітрянодесантних військ та реактивні системи залпового вогню HIMARS, у відповідь на зростання військової активності Росії та КНР довкола регіону.