Литва та Польща погодили розширення військової співпраці

Джерело: DW

21 січня глави Польщі та Литви Анджей Дуда та Гітанас Науседа за підсумками зустрічі у Вільнюсі домовилися розширювати співпрацю у військовій сфері.

Ми зміцнюватимемо військову співпрацю. Ми проводитимемо спільні навчання, шукатимемо додаткові форми спільної підготовки наших збройних сил, посилюватимемо військову мобільність, — заявив Науседа.

Дуда акцентував, що особливої ​​уваги, моніторингу та концентрації вимагає Сувалкський коридор — ділянка кордону двох країн між Калінінградською областю та Білоруссю, потенційне захоплення якої відріже країни Балтії від наземних сил НАТО.

Коментуючи військову допомогу Україні, президент Литви знову наголосив на необхідності робити це політичними, фінансовими та військовими засобами.

19 січня у міністерстві оборони Естонії повідомили, що Естонія, Латвія та Литва схвалили план будівництва оборонних споруд на своїх кордонах з Росією та Білоруссю.

Міністри оборони трьох країн підписали в Ризі угоду про будівництво “антимобільних оборонних установок у найближчі роки для стримування та, у разі необхідності, захисту від військових загроз”.

У Генеральному штабі поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 27 грудня. Загалом, від початку доби відбулося 100 бойових зіткнень, 34 з них — на Покровському напрямку.

У січні-листопаді 2024 року видатки загального фонду державного бюджету на сектор безпеки і оборони України склали 1,8 трильйона гривень, що становить 58,6% від усіх видатків бюджету.

Правоохоронці повідомили про підозру керівнику одного з департаментів Київської міської державної адміністрації у тому, що він незаконно оформив собі інвалідність.

У Міноборони розповіли, як країни допомагають українському війську.

Рахункова палата України підрахувала, скільки грошей пішло на утримання полонених військових РФ.