Литва та Польща погодили розширення військової співпраці

Джерело: DW

21 січня глави Польщі та Литви Анджей Дуда та Гітанас Науседа за підсумками зустрічі у Вільнюсі домовилися розширювати співпрацю у військовій сфері.

Ми зміцнюватимемо військову співпрацю. Ми проводитимемо спільні навчання, шукатимемо додаткові форми спільної підготовки наших збройних сил, посилюватимемо військову мобільність, — заявив Науседа.

Дуда акцентував, що особливої ​​уваги, моніторингу та концентрації вимагає Сувалкський коридор — ділянка кордону двох країн між Калінінградською областю та Білоруссю, потенційне захоплення якої відріже країни Балтії від наземних сил НАТО.

Коментуючи військову допомогу Україні, президент Литви знову наголосив на необхідності робити це політичними, фінансовими та військовими засобами.

19 січня у міністерстві оборони Естонії повідомили, що Естонія, Латвія та Литва схвалили план будівництва оборонних споруд на своїх кордонах з Росією та Білоруссю.

Міністри оборони трьох країн підписали в Ризі угоду про будівництво “антимобільних оборонних установок у найближчі роки для стримування та, у разі необхідності, захисту від військових загроз”.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.