Литва виділить Україні 2 млн євро подолання соціальних наслідків війни

Джерело: пресслужба Міністерства фінансів Литви

9 листопада на засіданні уряду Литви погодили виділення Україні 2 млн євро на ліквідацію соціальних наслідків повномасштабної війни з Росією.

Передбачається, що Литва передасть по 1 млн євро до Фонду інклюзії Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Фонду солідарності України Банку розвитку Ради Європи, що підтримує проєкти соціального призначення.

Зауважується, що Литва невтомно підтримує Україну та її народ і сприяє різноманітним ініціативам через інструменти Європейського Союзу та міжнародні фінансові інституції.

Сила України – в її народі та його рішучості боротися з агресором, тому важливо не лише підтримувати український бюджет для збереження економічної стабільності, але не менш важливо зосередитися на соціальних наслідках війни… Тому ми виділяємо кошти, які сприятимуть зміцненню соціального захисту країни, – зауважила міністерка фінансів Гінтаре Скайсте.

Очікується, що Литва перерахує кошти в обидва фонди до кінця 2023 року.

Варто зазначити, що раніше міністерка фінансів Литви Гінтаре Скайсте заявила, що Європейський Союз має виділити більше коштів на підтримку України у своєму довгостроковому бюджеті та збільшити фінансування на військову логістику ЄС.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.