Литва закликала ЄС обмежити імпорт харчових продуктів з РФ і Білорусі

Джерело: Delfi

Заступник міністра сільського господарства Литви Вітаутас Абукаускас закликав Європейську комісію вжити суворіших заходів щодо обмеження імпорту продуктів харчування російського та білоруського походження.

Заступник міністра сільського господарства зазначив, що Литва вже посилила контроль за зерном, що імпортується з Росії та інших країн високого ризику. Відтак, перевіряється кожен вагон або транспортний засіб, що ввозить продукцію, як зерно, призначене для литовського ринку, так і зерно, що експортується через Клайпедський порт.

Також посадовець додав, що необхідно діяти спільно, тому що рішення окремих країн ЄС щодо обмеження імпорту не дадуть бажаного результату, оскільки імпорт харчових продуктів, зокрема зерна, вільно доступний в інші країни ЄС.

Заступник міністра також привітав пропозицію Єврокомісії підвищити мита, що застосовуватимуться до зерна, насіння олійних культур і продуктів із них, які імпортуються з Росії та Білорусі, але водночас наголосив, що масштаб проблеми – набагато більший.

Нагадаємо, що 20 березня міністри сільського господарства Литви, Латвії, Естонії, Польщі та Чехії звернулися до Європейської комісії із закликом заборонити імпорт зерна з Росії та Білорусі до Євросоюзу.

Міністри, які підписали звернення, наголосили, що Росія використовує доходи від експорту зерна до ЄС для фінансування повномасштабної війни проти України.

Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.