Люди з генами «недовгожителів» можуть продовжити собі життя – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати нового дослідження, проведеного групою вчених із Чжецзянського та Единбурзького університетів, свідчать, що здоровий спосіб життя може компенсувати на понад 60% негативний вплив деяких генів на тривалість життя і додати до нього ще п’ять років.

За словами вчених, деякі люди генетично не схильні до довголіття. Погіршити ситуацію можуть куріння, вживання алкоголю, неякісна дієта, низький рівень фізичної активності та дефіцит сну.

Дослідники проаналізували дані 353,742 осіб із Біобанку Великої Британії. За ними спостерігали 13 років, упродовж яких сталося 24,239 смертей.

З’ясувалося, що у людей із високим генетичним ризиком  коротшого життя ризик ранньої смерті на 21% вищий у порівнянні з людьми із низьким генетичним ризиком, незалежно від їхнього способу життя. А у людей, які ведуть нездоровий спосіб життя, ймовірність ранньої смерті збільшується на 78%, незалежно від рівня їхнього генетичного ризику.

Експерти зауважили, що нездоровий спосіб життя та слабкі гени більш ніж удвічі підвищують ризик ранньої смерті в порівнянні з людьми із “кращими” генами та здоровим способом життя.

Також вони додали, що політика громадської охорони здоров’я, спрямована на покращення здорового способу життя, стане потужним доповненням до традиційної охорони здоров’я та пом’якшить вплив генетичних факторів на тривалість життя людини.

В США в штаті Юта рейс авіакомпанії Delta Air Lines повернули назад через те, що у пасажирів почалась кровотеча з носа та вух через проблеми з тиском у салоні літака.

Дослідження показало, що пари, які активно діляться закоханими селфі в соцмережах, можуть бути менш щасливими, ніж ті, хто не так активно це робить.

У 12-й бригаді НГУ “Азов” прокоментували створення власної окремої служби супроводу бійців після реакції Патронатної служби “Янголи Азову”.

Дослідники виявили, що ящірки, а саме аноліс водяний, занурюються у воду, щоб уникнути своїх хижаків, та виживають, дихаючи через міхур, який утворюється в їхніх ніздрях.

Психолог з Мельбурна, Джонатан Уокер, розпочав стосунки з молодою клієнткою, коли вона була вразливою, поселив її у квартирі матері та розкривав їй конфіденційну інформацію про інших клієнтів.