Люксембург долучився до коаліції F-16 на підтримку України – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль/Facebook
29 січня глава уряду Денис Шмишаль провів онлайн-розмову з прем’єр-міністром Люксембургу Люком Фріденом. Сторони зокрема обговорили реалізацію спільних домовленостей та підтримку Сил оборони у межах коаліції F-16.
Шмигаль висловив вдячність Люксембургу за лідерство у створенні ІТ-коаліції, а також за долучення до коаліції F-16.
Також обговорили реалізацію спільних домовленостей, досягнутих під час зустрічі між паном Фріденом та президентом Володимиром Зеленським у Давосі.
Окрім цього, під час розмови сторони торкнулися питання євроінтеграції України та підтримки Ukraine Facility на 50 млрд євро.
Вдячні за підтримку в цих та інших питаннях. Отримав запевнення від колеги, що Люксембург і надалі надаватиме Україні всебічну допомогу. Обговорили відновлення нашої держави. Цінуємо підтримку Люксембургом Формули миру президента України, — зазначив прем’єр.
Шмигаль зауважив, що окрему увагу зосередили на посиленні санкцій проти РФ та замороженні російських активів. І додав, що Люксембург і тут робить вагомий внесок. Глава уряду поінформував колегу, що конфіскація російських активів може стати цінним ресурсом для відновлення України.
Він знову подякував пану Фрідену за важливий меседж: “Люксембург підтримуватиме нашу державу стільки, скільки буде необхідно”.
Зауважимо, 19 вересня 2023 року під час зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн”, Естонія, Люксембург та Україна започаткували IT-коаліцію для підтримки Збройних сил України в кіберсфері.
- У серпні 2023 року Люксембург приєднався до декларації “Великої сімки” щодо підтримки гарантій безпеки для України.
- В естонській розвідці вважають, що РФ остерігається отримання Україною винищувачів F-16, а тому посилила ракетні удари.
- Україна активно готує свою аеродромну інфраструктуру для прийому винищувачів F-16. За словами першого заступника міністра оборони України генерал-лейтенанта Олександра Павлюка, одночасно тривають навчання льотчиків та інженерів, а також ведуться роботи з інтеграції цих багатоцільових літаків у систему Сил оборони України.
- Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг висловив задоволення стосовно просування у процесі передачі Україні західних винищувачів F-16.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.